Rodzina Wenclów #2 - Układ

patronat gildii
okładka
Autor: Lena Najdecka

To już nie wizja przyszłości. To rzeczywistość.
Witajcie w świecie, w którym każdego można podsłuchać, każdego można skontrolować, każdego można nagrać.
I na każdego można coś znaleźć...

Warszawa, rok 2007. Życie osobiste i kancelaria mecenasa Wencla legły w gruzach, a najlepszy klient został wrobiony w zakup spółki obciążonej wielomilionowym długiem. Zdesperowany Wencel postanawia odkryć, kto za tym stoi. Jego podejrzenia wzbudza Mirosław Kwaśniak, antypatyczny karierowicz z prowincji.

Mecenas Wencel i jego lojalna sekretarka rozpoczynają brawurowe śledztwo, nie mając nawet pojęcia, że działania ich otwierają istną puszkę Pandory. Kwaśniak, bowiem przypierany do muru, chwytając się przysłowiowej brzytwy, nawiązuje romans ze starszą od siebie, wpływową posłanką partii rządzącej, a wtedy sprawy przybierają prawdziwie niebezpieczny obrót.

Rodzina Wenclów to prawdziwy do bólu obraz formującej się klasy średniej. Bez sztucznych zabiegów upiększających. Losy rodziny tytułowych Wenclów przeplatają się ze współczesnymi światem polityki i wielkich, nie zawsze czystych, interesów – przedstawiając czytelnikowi jakże realną i barwną panoramę współczesnej, polskiej rzeczywistości.

Układzie (II część po Wspólniku) Lena Najdecka w charakterystyczny dla siebie, tragikomiczny sposób ukazuje nam nową zmorę współczesności – INWIGILACJĘ.

Wydawnictwo: Erica
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2013
Liczba stron: 540
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788364185069
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus