Dziedziczka smoka #3 - Klepsydra Aldibaha

patronat gildii
okładka
Autor: Licia Troisi
Tłumaczenie: Anna Gogolin

Trzeci tom nowego cyklu powieściowego Licii Troisi - autorki bestsellerowych trylogii "Kroniki Świata Wynurzonego" i "Wojny Świata Wynurzonego".

Sofia - dziewczyna, która nosi w sobie geny potężnego smoka Thubana - i jej sprzymierzeńcy próbują zapobiec zniszczeniu świata przez sojuszników Nidhoggra.

Tymczasem w podziemiach willi profesora Schlafena coś złego dzieje się z Pączkiem Drzewa Świata. Pączek gaśnie, a to oznacza niebezpieczeństwo dla świata. Jest to również znak, że któremuś ze Smokończyków grozi śmierć. W internecie profesor znajduje potwierdzenie swoich podejrzeń: w Monachium znaleziono ciało chłopca. Zginął od oparzeń, jednak jego ubranie pozostało nienaruszone, a ciało wokół ran przybrało czarną barwę. Wygląda na to, że Karl był Smokończykiem, który zginął z rąk wojowników Nidhoggra.

Profesor z Lidją i Sofią udają się na pogrzeb Karla i tam poznają Effi, przybraną matkę Karla, która tak jak profesor jest Stróżem. Po wspólnej naradzie dochodzą do wniosku, że jedynym sposobem na uratowanie usychającego Drzewa Świata, a także ocalenie świata przed złem Nidhoggra, jest przywrócenie Karla do życia. Pomóc ma w tym starożytny artefakt - klepsydra Aldibaha, zwana Władczynią Czasów, która jest w stanie odwrócić bieg wydarzeń. Mimo że taka ingerencja w czas jest bardzo niebezpieczna, profesor i Effi są gotowi podjąć to ryzyko.

Wydawnictwo: Videograf II
Miejsce wydania: Chorzów
Wydanie polskie: 2/2011
Tytuł oryginalny: La ragazza drago: La cressidra di Aldibah
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788371838606
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus