Królestwa Nashiry #1 - Marzenie Talithy

patronat gildii
okładka
Autor: Licia Troisi

Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy Licii Troisi to powieść z gatunku fantasy z elementami ezoterycznymi. Prawdziwe moce i reguły rządzące światem Nashiry znane są jedynie wybranym duchownym zakonu i są przez nich pilnie strzeżone. W powieści nie brakuje też przedmiotów i innych "łączników" ze światem tajemnym np. Powietrzny Kamień, płomyczek Es, zaklęcia, magia.

Siedemnastoletnia Talitha, córka władcy Królestwa Lata, spędza większość czasu na nauce władania mieczem. Jej niewolnikiem, a zarazem najbliższym przyjacielem jest Saiph. Ojciec Talithy, hrabia Megassa, to człowiek bezwzględny i wzbudzający strach. Wysyła Talithę do zakonu, ponieważ od tego zależy, czy zostanie królem Nashiry. W zakonie Talitha zaprzyjaźnia się z siostrą Pelei, nauczycielką magii. Po kolejnych karach i upokorzeniach dziewczyna obiecuje sobie, że ucieknie z zakonu. Talitha kradnie ze świątyni Miecz Verby i ucieka wraz z Saiphem z Talarethu. Postanawiają odnaleźć heretyka, który może zapobiec zniszczeniu świata przez dwa słońca: Miraval i Cetus. Po drodze przeżywają mnóstwo niezwykłych i niebezpiecznych przygód w Królestwie Wiosny, Jesieni i Zimy: podróżują na smoku, staczają krwawe bitwy, zostają uwięzieni. W końcu Talitha staje przed Verbą.

Powieść czyta się jednym tchem. Mimo że przeznaczona jest dla młodzieży, dorosły czytelnik też daje się ponieść atmosferze stworzonego przez Troisi świata, który opisywany jest w sposób niezwykle plastyczny, rozbudzający wyobraźnię. To nie tylko walka dobra ze złem, lecz również rozważania na temat wolności, śmierci, wiary, znaczenia wyborów pojedynczych ludzi, a nawet uzależnień czy efektu cieplarnianego. Także sam pomysł miejsca akcji – miasta usytuowane są blisko majestatycznych, gigantycznych drzew, których pnie i gałęzie pełne są tajemniczych przejść, tuneli i schronów umożliwiających podróżowanie po wszystkich królestwach Nashiry – jest bardzo zaskakujące i niezwykle sugestywne.

Odwiedź oficjalną stronę serii: www.nashira.pl

Książki Licii Troisi są we Włoszech bardzo popularne, a okładka autorstwa Paola Barbieriego, który uważany jest przez czytelników za mistrza w swojej dziedzinie, pobudzają wyobraźnię.  

Książka podzielona jest na 3 części i 39 rozdziałów.

Światowy bestseller - ponad 2,6 mln sprzedanych egzemplarzy!

Licia Troisi - ur. 1980 r. w Rzymie. Pracuje w rzymskim obserwatorium jako astrofizyk. Pierwsze opowiadanie napisała w wieku 7 lat dla swoich rodziców. W wieku 21 lat zaczęła pracować nad swoją pierwszą trylogią Kroniki Świata Wynurzonego (Cronache del Mondo Emerso ), które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa Videograf. Wszystkie części tej trylogii znalazły się w pierwszej dziesiątce na liście bestsellerów we Włoszech. Następna trylogia nosi tytuł Le Guerre del Mondo Emerso (Wojny Świata Wynurzonego); jej pierwsza cześć Sekta Zabójców została wydana w nakładzie 300 000 egzemplarzy. Powieści Licii Troisi były tłumaczone na inne języki, w tym: niemiecki, francuski, holenderski, rosyjski, hiszpański i portugalski.

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2012
Tytuł oryginalny: I regni di Nashira: Il sogno di Talitha
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 408
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788326504648
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus