Recenzja książki: „Godzina Szatana. Co Maryja mówi o ataku zła w czasach ostatecznych ♦ Tajemnice Medjugorie”


„Drogie dzieci, jest szczególny powód, dla którego chciałam, żebyście tu byli. Specjalnie teraz, kiedy Szatan został spuszczony z uwięzi, zapraszam was do poświęcenia się mojemu Sercu i Sercu mego Syna.”

W sumie już ten sam cytat mógłby być wystarczającym komentarzem do tej książki: każdy, kto chociaż przez krótką chwilę zastanowi się nad tymi słowami, spostrzeże, że w głowie zaczynają kłębić się pytania: „Dlaczego Szatan został spuszczony?”, „Kto go uwolnił?”, „Co to może zmienić w naszym życiu?” czy „Jak się przed nim bronić?”.

Wystarczy otworzyć tę książkę i zacząć czytać. Okaże się, że pytania, które wcześniej powstały w naszych myślach, już nie zostają bez odpowiedzi, gdyż znajdziemy je starannie opracowane w „Godzinie Szatana”.

Myślę, że tak naprawdę nikt, albo tylko nieliczni, zdają sobie sprawę z wielkiej mocy Szatana. Przecież Diabeł to upadły anioł obdarzony przez Boga różnego rodzaju darami oraz mocą. Pomimo odwrócenia się od swego Stwórcy, Szatan tej siły nie utracił. Dobro, które kiedyś w nim istniało, przerodziło się w nieskończoną nienawiść wobec Boga oraz do wszystkich ludzi.

Autorzy tej książki, zapełniając kolejne strony utworu, pragną nam to uświadomić i w opisowy sposób zwrócić naszą uwagę na to, iż żyjąc w pośpiechu przywiązujemy uwagę różnych, czasem błędnych rzeczy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, co robimy i to, za czym pędzimy, kieruje nas na drogę Szatana.

Czytając tego rodzaju książki, zastanawiam się, komu są one potrzebne i kto powinien do nich zaglądnąć. Jeżeli na okładce zamiast wizerunku Matki Boskiej widniałby tylko tytuł, to można by pomyśleć, że to dobry horror. Sam tytuł powoduje, że wytężamy zmysły i jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, iż świat został opanowany przez zło. Jeżeli każdy z nas może to sobie bez zbędnego wysiłku uzmysłowić, to dlaczego tego nie sprawdzi przez przeczytanie tej książki?

Zapewne jest wielu ludzi, którzy upajają się własną wszechmocą, sukcesami i pięknem, jakie od nich bije. Prawie wszyscy oglądamy reklamy mówiące o doskonałości i urodzie człowieka. Jeżeli już ta nasza doskonałość zacznie nas unosić ku górze jak balonik na odpuście, to pochylmy się nad tą książką.
 

Godzina Szatana. Co Maryja mówi o ataku zła w czasach ostatecznych ♦ Tajemnice Medjugorie

Autor: Livio Fanzaga, Diego Manetti
Wydawnictwo: Esprit
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 2/2012
Tytuł oryginalny: L'ora di Satana. Lattacco del Male al mondo contemporaneo
Liczba stron: 304
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788361989769
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus