Dom tajemnic

okładka
Autor: Lorena Martín D.

Trzy historie, które chciano wyprzeć z pamięci. Trzy kraje – Meksyk, Hiszpania i Polska. Trzy kobiety, których losy splotły się w jedno...

Czwarta kobieta, zdeterminowana, by odkryć prawdę o tym, o czym od pokoleń usiłowano zapomnieć.  Lorena Martín przyjechała do Polski szukać zaginionej części rodziny, a znalazła materiał na powieść.

Babciny kuferek z rodzinnymi sekretami skłania Amadę, młodą Amerykankę meksykańskiego pochodzenia, by na własną rękę poszukać odpowiedzi, których nie może – lub nie chce – udzielić jej nikt z najbliższych. Niespodziewanie dla siebie wyrusza w podróż – dosłowną i mentalną – w poszukiwaniu kobiety, która nieodwracalnie wpłynęła na losy jej rodziny. Niewiarygodna historia, którą odkrywa, zaczyna się w Meksyku lat dwudziestych i trzydziestych, przenosi do Hiszpanii pogrążonej w wojnie domowej, by wreszcie dotrzeć do żydowskiej Warszawy otoczonej murami getta.

Dom tajemnic to opowieść o zagmatwanych relacjach rodzinnych i miłosnych, stawiająca prowokacyjne pytania o winę i odpowiedzialność. Oddając głos milczącym od lat kobietom, łączy w sobie najlepsze cechy historycznej powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego.

Lorena Martín D. jest spokrewniona z Porfirio Diazem, dyktatorem Meksyku do 1910 r. Dzieciństwo spędziła na meksykańskim południu, które zafascynowało ją bogatą tradycją ustnych opowieści tamtejszych plemion. Jeszcze przed ukończeniem szkoły poznała dżunglę i jej mieszkańców, a zebrane wtedy notatki wykorzystała w swojej pierwszej powieści So Far From God. W 2001 r. ukończyła studia z literatury światowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Jej druga powieść, Inventing Gods, ukazująca się w Polsce pt. Dom tajemnic, była na krótkiej liście nominowanych do Amazon Breakthrough Novel Award w 2010. Lorena Martín od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie. Publikowała w magazynach meksykańskich, amerykańskich oraz w prasie polskiej, jest autorką dwóch książek non-fiction, zbioru opowiadań, dwóch filmów krótkometrażowych. Pracuje nad powieścią Monster God, kończącą jej pierwszą trylogię historyczną, której sercem jest Dom tajemnic.

Wydawnictwo: Bukowy Las
Miejsce wydania: Wrocław
Wydanie polskie: 4/2013
Tytuł oryginalny: Inventing Gods
Liczba stron: 400
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788362478781
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł


blog comments powered by Disqus