Mordercy

okładka
Autor: Łukasz Śmigiel

"Morderstwo? Powiem ci coś o morderstwie. Jest łatwe, jest przyjemne i za chwilę dowiesz się o nim wszystkiego..."

The Crow

Kolektywny mord i postać rodem z Chandlera, łowcy duchów i pielęgniarz kanibal, Knecht Ruprecht i mali zabójcy, agent FBI i jego mroczne śledztwo, prawdziwa historia stracha na wróble, reinkarnacje morderców i XVI-wieczny doktor House - to wszystko znaleźć można w opowiadaniach z pogranicza grozy, kryminału, fantastyki i thrillera napisanych przez autora, którego pomysły docenili Graham Masterton, Łukasz Orbitowski i tysiące polskich czytelników. Każda z tych opowieści trzyma w napięciu od pierwszej strony i zadziwia fabularnym rozwiązaniem. I każda mówi coś o Tobie, Czytelniku...

Czytaj, nie morduj! 

Dwanaście mrocznych opowiadań z pogranicza grozy, kryminału, fantastyki i thrillera. Historie o tych, którzy odbierają życie innym.

Opowiadania, które znajdziecie w zbiorze:

 1. Kozioł ofiarny
 2. Opowieść wigilijna
 3. Klatka Atmana
 4. Śledztwo
 5. Prawdziwa historia stracha na wróble
 6. Krąg
 7. Do samego końca
 8. Constant
 9. Za minutę północ
 10. Omega
 11. Śmierć na trzy
 12. Rocznik 1866
 13. Opowiadanie ukryte: Psy Św. Bernarda

Łukasz Śmigiel (ur. 1982) - autor opowiadań (zbiór Demony), powieści (Decathexis, Muzykologia), słuchowisk radiowych i filmowych scenariuszy. Dziennikarz i publicysta zajmujący się naukowo nowoczesnymi formami promocji książek i pisarzy. Publikował w prasie kulturalnej ("Tygiel Kultury", "Znaczenia", "Przekrój") i literacko-fantastycznej ("Alfred Hitchcock poleca", "Nowa Fantastyka", "Science Fiction, Fantasy i Horror", Magazyn Fantastyczny"). Redaktor naczelny czasopisma "Lśnienie - Kultura Grozy". Pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Wydawnictwo: Oficynka
Miejsce wydania: Gdańsk
Wydanie polskie: 4/2011
Seria wydawnicza: Ja Gorę
Liczba stron: 344
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-62465-05-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 6,99 zł

Materiały związane z książką:

Podyskutuj o tej książce na forum!

blog comments powered by Disqus