Viriconium

okładka
Autor: M. John Harrison
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski

W Viriconium młodzi mężczyźni, zaprzątnięci nocami swymi morderczymi gierkami, porozumiewają się za pomocą gwizdnięć. Budząc się gwałtownie w mroku można czasem usłyszeć odgłos ich kroków albo czyjś naglący szept. Po minucie lub dwóch dźwięki znikają, oddalają się w kierunku Cynowego Rynku bądź Margarethestrasse. Następnego dnia, gdzieś w rynsztoku, odnajdą kolejnego arystokratę z poderżniętym gardłem.

Kto odróżni, co jest rzeczywistością, a co majakiem - co magią, a co iluzją - kto bohaterem, a kto łotrem - kto człowiekiem, a kto potworem... w Viriconium?

*  *  *

"M. John Harrison to szalony oryginał... człowiek obdarzony wizjonerską wyobraźnią i nadzwyczaj utalentowany pisarz."

Clive Barker

"Harrison to jeden z największych współczesnych pisarzy zajmujących się fantastyką. Nie, zaraz, to jeden z największych współczesnych pisarzy. Kropka"

Katharine Kerr

"Nikt nie potrafi używać słów tak, jak M. John Harrison. One mu po prostu ufają. We wszystkich opowieściach o Viriconium można poczuć zdumiewającą głębię i poetyckość."

Michael Marhsll Smith

"Fakt, że M. John Harrison nie został laureatem nagrody Nobla, dowodzi ostatecznej degrengolady literackiego establishmentu."

China Mieville

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2009
Seria wydawnicza: Uczta Wyobraźni
Liczba stron: 593
Format: 135x205 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7480-121-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 45 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus