"Warsztaty z Horrorem na Roztoczu - czyli Grupowe Tworzenie Opowieści Grozy"

16 grudnia 2014 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grabowcu odbyły się "Warsztaty z Horrorem na Roztoczu - czyli Grupowe Tworzenie Opowieści Grozy". Były to pierwsze zajęcia tego typu w regionie. Podczas spotkania uczniowie tworzyli scenariusze do opowiadań grozy. Z burzy mózgów wyłoniło się kilkadziesiąt fascynujących pomysłów, z których jeden lub kilka (po zrealizowaniu i dopracowaniu) zostanie umieszczonych w nowo powstającym zbiorze opowiadań w klimacie grozy.

Zajęcia trwały niespełna dwie godziny. Poprowadził je Łukasz Kiełbasa, inicjator projektu Horror na Roztoczu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół im. Henryk Sienkiewicza w Grabowcu, z klasy gimnazjalnej I B.

Spotkanie odbyło się dzięki Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Krystynie Czausz, która zaprosiła twórców Horroru na Roztoczu i zaproponowała poprowadzenie tego typu zajęć.

Twórcy Horroru na Roztoczu zapraszają Szkoły oraz Biblioteki i Domy Kultury do współpracy w ramach organizowania podobnych warsztatów i wzięciu udziału w tworzeniu nowo powstającego zbioru opowiadań grozy. To wspaniała promocja zarówno dla instytucji jak i świetna zabawa dla uczniów - umożliwiająca im współpracę przy realizacji książki i postawienie pierwszych  kroków w drodze do ewentualnej pisarskiej kariery.

Zapraszamy na stronę www.horrornaroztoczu.pl po więcej informacji.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: horrornaroztoczu@gmail.com

Zbigniew Zyg - współkoordynator projektu "Horror na Roztoczu"


blog comments powered by Disqus