Ymar

patronat gildii
okładka
Autor: Magdalena Maria Kałużyńska
Okładka: Dariusz Kocurek

- Rany boskie! - inspektor Aleksander Wojciechowski stanął w progu sypialni. - Co tu się musiało dziać!
- Masakra, szefie [...] Pierwszy raz coś takiego widzę.

Gdy inspektor Wojciechowski i jego asystent, Michał, znajdują w starej kamienicy zakrwawione ciało pięknej kobiety, nie podejrzewają nawet, w jak mroczną i skomplikowaną intrygę zostają wplątani. Intrygę, która - być może - ma swoje korzenie jeszcze w pradawnych i złowrogich siłach wymykających się ludzkiemu rozumowi... Czy bohaterowie poznają prawdę i... czy uchronią siebie i innych przed tajemniczym niebezpieczeństwem?

W precyzyjnie skonstruowanej fabule Kałużyńska płynnie i niepostrzeżenie przemieszcza się pomiędzy konwencjami literackimi: prowadzi czytelnika od thrillera policyjnego do horroru z pogranicza metafizyki. Niewątpliwie największą zaletą Ymar - oprócz posępnego, mrocznego nastroju powieści oraz odważnych zabiegów narracyjnych - są błyskotliwe, dynamiczne i bardzo wiarygodne dialogi. Dzięki nim i dzięki niebanalnym osobowościom bohaterów Ymar okazuje się fascynującą i wciągającą powieścią, która zaspokoi gusta wszystkich miłośników dreszczu emocji.

Magdalena Maria Kałużyńska - urodzona w 1972 roku w Warszawie. Znak zodiaku: Strzelec.
Z zawodu jest specjalistą do spraw reklamy i marketingu. Obecnie mieszka na wsi. Miłośniczka prozy Stephena Kinga. Kolekcjonuje figurki smoków oraz filmy: kreskówki i horrory. Lubi tatuaże, dobermany, jamniki, jazdę samochodem. Ma słabość do kawy z mlekiem.
Choć pisze od zawsze, zaczęła publikować w 2005 roku. Zadebiutowała opowiadaniem Alda wydrukowanym na łamach "Science Fiction Fantasy & Horror". Tam również ukazały się teksty Żywy - kontynuacja przygód Aldy, dziewczyny o nadprzyrodzonych zdolnościach oraz Katharsis - pierwsza, najbardziej oniryczna z trzech części minipowieści Indywidualna rzeczywistość. Przez jakiś czas współpracowała z e-zinem "Fahrenheit", w którym opublikowała opowiadanie Wizyta Odwiecznie Sprawiedliwych oraz kilka felietonów i tekstów satyrycznych.

Wydawnictwo: FOX Publishing
Miejsce wydania: Rzeszów
Wydanie polskie: 10/2010
Liczba stron: 248
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-930452-0-4
Wydanie: I
Cena z okładki: 28,90 zł


blog comments powered by Disqus