5 sekund do IO

patronat gildii
okładka
Autor: Małgorzata Warda

Wirtualny świat księżyca IO zaprasza, kusi, przyciąga.

W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę. Okazuje się, że dramat w liceum mógł mieć coś wspólnego z kontrowersyjną i tajemniczą grą, stworzoną w najnowszej technologii, gdzie gracz odczuwa nie tylko temperaturę otoczenia, zapachy i smaki, ale też ból. Może tam nawet przeżyć własną śmierć. Na prośbę policji Mika wkracza w wirtualny świat stworzony na upalnym, wulkanicznym księżycu Io. Czy i ona wpadnie w pułapkę piekielnie niebezpiecznej gry?

"– Co właściwie można robić w tej grze? [...] Jak daleko można się posunąć w tej iluzji? Czujesz ugryzienie zwierzęcia, silne pragnienie, dotykające cię dłonie... Gdzie leży granica tego, co można poczuć? – Nie ma granicy".

I jeszcze ten fragment z książki:

"Poza wirtualnym światem nie mam nikogo ani niczego, do czego chciałabym wrócić".

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni, z wykształcenia rzeźbiarka. Opublikowała m.in. Nikt nie widział, nikt nie słyszał, Dziewczynka, która widziała zbyt wiele, Miasto z lodu. Jest autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia.

Wydawnictwo: Media Rodzina
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 3/2015
Liczba stron: 344
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788380080430
Wydanie: I
Cena z okładki: 29 zł


blog comments powered by Disqus