Oro

okładka
Autor: Marcel A. Marcel
Tłumaczenie: Maja Lipowska
Ilustrator: Krzysztof Ostrowski

Niezwykła opowieść o współczesnych nastolatkach z odrobiną magii w tle. Czy pozwolisz by Oro Cię "zaczarował"?

Jeśli:

Traktują cię jak dziecko

nie widzą w tobie człowieka

jesteś samotny

przestałeś wierzyć w miłość

nie masz rodziny, albo twoi bliscy to wilki

chcesz przeżyć coś niezwykłego - spotkaj się z Oro.

Kto wybiera samotność, nigdy nie jest sam
Tak działa tego rodzaju magia, która obywa się bez magii. Pojawia się dokładnie wtedy, gdy jest potrzebna.
I zostaje jeszcze długo po tym, kiedy skończysz czytać tę książkę.
Jest jak odbicie w lustrze, które zaczyna żyć własnym życiem.
Stań mu naprzeciw!

Niezwykła historia Leny, dziewczyny z domu dziecka, która oddana do rodziny zastepczej znajduje coś na co nie liczyła i czego sie nie spodziewała, ale też dziwacznych przyjaciół: Arnolda, Oko, Memory, Iskrę i Cienką... każde z nich stanie sie dla niej kimś wyjatkowym, każde z nich ma swoją historię, którą Lena z trudem odkryje, ale czy zrozumie?

W szafie w pokoju Leny mieszka ktoś jeszcze. Ktoś kto zmieni życie i świat Leny na zawsze!

Marcel A. Marcel - to dźwięczny jak Oro i tak jak on intrygujący i niewidzialny pseudonim, za którym ukryły się dwie autorki:

Dana Łukasińska - dramatopisarka, scenarzystka, dramaturg, script doctor. Autorka sztuk teatralnych i słuchowisk: Agata szuka pracy, Strøkne Ann, Bazuka, Olga. Eine charmante Frau, Hibakusha, Wariacje z powtórzeniami, scenariuszy wybranych odcinków serialu Włatcy móch, powieści Piąta pora roku. Uczestniczka Laboratorium Dramatu, Laboratorium Scenariuszowego (PISF), Konserwatorium Noweli Filmowej (PISF), Forum Dramaturgicznego (Instytut Teatralny).

Olga Sawicka - aktorka teatrów warszawskich, wykładowczyni w Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser dubbingu (m.in. Harry Potter, Epoka lodowcowa), współscenarzystka seriali telewizyjnych Teraz albo nigdy, Samo życie. Oro to jej debiut powieściowy.

Autor ilustracji/komiksów:

Krzysztof Ostrowski (ur 5 stycznia 1976 w Szczecinie) - Rysownik komiksowy, grafik, twórca animacji i teledysków. Wokalista i współautor tekstów w zespole Cool Kids of Death. Jest autorem takich komiksów jak: Plastelina, Nowa Plastelina, Nadzwyczajni. Pantofel panny Hofmokl (do scenariusza Dennisa Wojdy), oraz wydanego w 2010 r. na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych kontrowersyjnego komiksu w ramach antologii Chopin New Romantic. Odpowiada też za okładki pierwszych dwóch wydań Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną Doroty Masłowskiej, oprawę graficzną płyt Cool Kids Of Death, Budynia, Myslovitz, Pustek czy Lao Che. Robił teledyski m.in. dla Cool Kids of Death, Smolika, Pogodno, 19 Wiosen, Pustek i Much, animacje dla oskarowego studia BreakthruFilms i do filmów Przemka Wojcieszka (Made in Poland, Sekret). Wykłada na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wydawnictwo: Marginesy
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2012
Liczba stron: 344
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788393375820
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 złblog comments powered by Disqus