Marcin Mortka

Ur.: 5 kwietnia 1976 , Poznań
zdjęcie

Urodził się 5 kwietnia 1976 roku w Poznaniu, który stał się pierwszą miłością jego życia. Kolejne spotykał stopniowo, a były to: muzyka rockowa i metalowa,mistyka Skandynawii, epoka wielkich żaglowców, aż wreszcie pisarstwo.

Już podczas studiów parał się pisaniem artykułów o tematyce erpegowo-historycznej do czasopism "Magia i Miecz" oraz "Portal". Jest autorem powieści Ostatnia saga, jej kontynuacji  Wojna runów oraz Świt po bitwie oraz dylogii Karaibska krucjata, na którą składają się tomy Płonący Union Jack i La Tumba de los Piratas. W lipcu 2007 zadebiutował w Fabryce Słów powieścią Ragnarok 1940.

Za niedościgniony wzór uważa Patryka O'Briana, którego powieści pracowicie przekłada na język polski. Trudną dolę tłumacza łączy z pracą nauczyciela i lektora języka angielskiego. Latem - pod pozorem pracy pilota wycieczek - ucieka w chłody Islandii.

Pasjonat ciszy i spokoju, strażnik ogniska domowego, poszukiwacz nieprzetartych szlaków pośród puszcz i jezior, co stało się kolejną miłością jego życia. Największą jest jednak Marta, z którą pewnego lata wziął ślub w cudownie pachnącym kościółku z drzewa modrzewiowego. Wkrótce został ojcem małego Michałka, który również bardzo lubi książki.


Bibliografia:blog comments powered by Disqus