Dom pod Pękniętym Niebem

patronat gildii
okładka
Autor: Marcin Mortka

Trwa zwykłe amerykańskie lato. Siódemka najnormalniejszych nastolatków pod słońcem wybiera się na wakacje pod namiotami w lasach niedaleko miasteczka Fallville. Towarzyszy im przewodnik o imieniu Casey, pół-Indianin, jedyny dorosły w towarzystwie.

Dzieciaki obozują w głuszy. Zabawa się nie klei, gdyż wszystkim przeszkadza gadatliwa Wendy, a Nick i Max zajęci są przygotowywaniem kawału, który ma przerazić dziewczyny i skłonić je do wprowadzenia się do namiotu chłopaków. Na domiar złego Casey – indiański przewodnik – jest w paskudnym nastroju. Słońce zachodzi niezwykle krwawo.

Nocą Nick i Max przeprowadzają swój plan. Przebierają się w kostiumy z Halloween i chcą napaść na namiot dziewcząt, gdy niespodziewanie spotykają w lesie stwora przypominającego goblina z filmów fantasy. W ostatniej chwili chłopaków ratuje Casey.

Nie ma wątpliwości, że w lesie czai się więcej złowrogich istot. Dzieciaki skupiają się w jednym namiocie i wraz z przewodnikiem czekają na wschód słońca. W międzyczasie z przerażeniem stwierdzają, że nie działają ich telefony...

Marcin Mortka:

Najwięcej pomysłów przychodzi mu do głowy w… pociągu. Wprost nie może się od nich odpędzić. Od lat znany w kręgach fantastycznych, napisał wiele bestsellerowych powieści dla starszych czytelników: Miasteczko Nonstead, Karaibska krucjata, Martwe Jezioro, Ragnarok 1940, Miecz i kwiaty i wiele innych.

Książki dla młodszych czytelników pokochał od pierwszego napisanego słowa. Jego magiczna opowieść Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu (Zielona Sowa, 2012) zachwyciła nie tylko najmłodszych czytelników. W 2013 pojawiła się kolejna część przygód wesołego wikinga – Podróże Tappiego po Szumiących Morzach.

Oficjalna strona autora: www.marcinmortka.com

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2013
Liczba stron: 272
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788378955740
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus