Wehrwolf

okładka
Autor: Marek Ścieszek

Marek Ścieszek. Wielbiciel książek Stephena Kinga i Jacka Komudy oraz filmów Quentina Tarantino i Sergio Leone. Amator grozy, tak czytanej, jak i oglądanej. Grozy dobrej, należy zaznaczyć, ściskającej za gardło lękiem, czyli nie każdej. Autor kilkudziesięciu opowiadań fantastycznych, skazanych na wieczne potępienie w Sieci.

Rok 2011 był to dla niego zwykły rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi nie zwiastowały nijakich klęsk. Co zaś do nadzwyczajnych wydarzeń - dwa opowiadania doczekały się zaistnienia na papierze, przyjmując status debiutu.

  • 100 000 B.C.; 1(21)2011 "Magazyn Fantastyczny"
  • To już nie jest ten sam las, co niegdyś; Nr 65 / marzec 2011 "Science Fiction Fantasy i Horror"

Zbiorem opowiadań Wehrwolf stara się autor nieco uporządkować dotychczasowe, skromne dokonania na niwie literackiej. W trzynastu krótkich historiach dowodząc niezbicie, że groza może się czaić wszędzie. Na progu plebani, w chłopskiej zagrodzie, przyczepie kempingowej. Obok miejsc, które z zasady wywołują ciarki, jak cmentarz czy lochy średniowiecznego szpitala dla obłąkanych, lęk może wywołać również karuzela a nawet zwykły edytor tekstów. W ponurym kondukcie kroczą ramię przy ramieniu istoty nie z tego świata: nocne zmory, krwiożercze niemowlęta, diabły i dusze umarłych.

Ich celem jest przerazić.

Wydawnictwo: Radwan
Miejsce wydania: Tolkmicko
Wydanie polskie: 1/2011
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788377450888
Wydanie: I
Cena z okładki: 28,99 zł


blog comments powered by Disqus