Margaret Weis

Ur.: 16 marca 1948 , Independence / Missouri / USA
zdjęcie

Urodziła się i wychowała w Independence w stanie Missouri. Uczęszczała na Uniwersytet Missouri, Kolumbia, który ukończyła w roku 1970 z BA w twórczym pisaniu. Pracowała przez prawie trzynaście lat w firmie Herald Publishing House w Independence, gdzie pracowała jako korektor. Ostatecznie awansowała na naczelnego redaktora. Jej pierwsza książka, biografia Franka i Jesse Jamesa, została opublikowana w 1981. W 1983, przeprowadziła się do Lake Geneva w Wisconsin, aby podjąć pracę edytora książek w wydawnictwie TSR, Inc., które produkowało grę fabularną "Dungeons&Dragons".

W TSR, Weis stała się członkiem zespołu Dragonlance. Stworzone przez Tracyego Hickmana, Dragonlance zrewolucjonizowało świat gier fabularnych, wprowadzając takie innowacje jak uprzednio stworzone postacie, fabuła oferująca przeróżne moduły gry oraz serię nowel bezpośrednio powiązanych z grą. Rok 2004 jest dwudziestą rocznicą Kronik Dragonlance, które w dalszym ciągu utrzymują się na prestiżowych listach bestsellerów.

Do jej opublikowanych książek fantasy zalicza się serię Dragonlance, która sprzedała się w nakładzie przekraczającym 20 milionów kopii na całym świecie; trylogię Miecza Mroków; cykl Brama Śmierci; Rose of the Prophet (Róża Proroka); the Soverign Stone trilogy. Natomiast z dziedziny science - fiction wydano serię Star of the Guardian (Gwiazda Opiekuna ?) oraz serię Mag Force 7.

Weis jest właścicielką Sovereign Press, które wydało Sovereign Stone RPG i licencjonowanych produktów Wizards of the Coast, nowych Dragonlance D20 RPG. Jest współautorem podręcznika Dragonlance Core System, Wizards of the Coast, 2003, oraz współautorem podręcznika Dragonlance - Wiek Śmiertelników wydanego przez Sovereign Press w 2003.

Pierwsza książka Weis z nowej serii dla Tor, Pani Smków, została wydana w maju 2003 i zyskała sobie przychylność krytyków.Aktualnie pracuje nad drugą książką z tej serii, nad The Dragons Son (Syn Smoka). Weis kontynuuje swą pracę w Dragonlance. Nowa seria nowel dla Wizards of the Coast ma nosić tytuł Dark Disciples (Mroczni Posłańcy ?). Trwają także negocjacje nad sfilmowaniem niektórych jej prac.

Weis mieszka w przebudowanej stodole w Wisconsin, wraz z czterema psami (Sasha - czarny lablado, Kelly - collie, oraz tess i Max - które po części należą do rasy collie) i trzema kotami (Nicolai Mouseslayer, Motley Tatters, oraz Shiva, Niszczyciel Nacji).

Biografia za http://www.dragonlance.pl


Bibliografia:blog comments powered by Disqus