Rytuał

okładka
Autor: Marina Diaczenko, Siergiej Diaczenko
Tłumaczenie: Iwona Czapla

Duet Diaczenków to Coelho wschodu, a Rytuał to Alchemik.

Tytułowy "Rytuał" to przepiękna przypowieść o miłości, która potrafi się narodzić tam, gdzie nikt by się tego nie spodziewał, która potrafi przełamywać bariery zdawałoby się nie do pokonania. To przypowieść o Rytuałach, które niczym niewidzialne więzy skuwają nasze ręce i kierują naszymi poczynaniami, zmuszając do postępowania wbrew sobie, wbrew sercu i sumieniu.

Rytuał to przypowieść w stylu Paulo Coelho, piękna i przejmująca, przybrana w szaty fantasy historia o miłości. Jedna z najlepszych powieści z gatunku baśniowej fantasy, jakie napisano po rosyjsku. Autorzy są już bardzo dobrze w Polsce znani.

Młodzieńcze marzenia, romans, porwanie, miłość, zło, walka, wybory, sekret, zrozumienie tego, co w życiu naprawdę ważne - zaplątani w ciasnej sieci rytuałów bohaterowie starają się żyć tak, jak nakazuje odwieczna tradycja, ale każdy z nich jest istotą wolną i wolność ta budzi w nich sprzeciw do wypełniania szeregu bezsensownych rytuałów, które należy spełnić tylko dlatego, że są rytuałami.

Konfrontacja marzeń z rzeczywistością bywa bolesna, a odróżnienie dobra od zła, jawy od snów i wyobrażeń nie jest rzeczą prostą. Czy bohaterom tej niezwykłej opowieści uda się znaleźć właściwe ścieżki? Czy zaplątani w pajęczynę oczekiwań otaczającego ich świata będą potrafili wyrwać się z ciasnych więzów? I w końcu - czy będą potrafili właściwie wykorzystać dar od losu?

Dodatkowo tom zawiera 3 znane i nagradzane w Rosji opowiadania Diaczenków: Ostatni Don Kichot, Tron i Zoo.

Wydawnictwo: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Wydanie polskie: 4/2008
Liczba stron: 432
ISBN: 83-89951-93-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus