Dziwny przypadek Rockefellera. Zdumiewająca kariera i spektakularny upadek seryjnego oszusta

okładka
Autor: Mark Seal
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Poznaj kulisy najdłuższego oszustwa w dziejach

Przez trzydzieści lat udawał kuzyna angielskiej królowej i spadkobiercę rodu Rockefellerów. Przez piętnaście lat jego żona nie wiedziała, kim jest najbliższy jej człowiek.

Jako Clark Rockefeller podbił Manhatan. Jego własna żona przez piętnaście lat wierzyła, że jej mąż jest tym za kogo się podaje. W rzeczywistości był oszustem, którego historia jest lepsza niż dzieje pana Ripleya i Nikodema Dyzmy.

„Clark Rockefeller” jest autorem jednego z najdłuższych oszustw w dziejach. Pojawiał się znikąd. Znakomitymi manierami i ogładą godną lorda zdobywał zaufanie najbardziej szanowanych obywateli. Wkrótce sam stawał się jednym z nich. Choć arystokratycznego sposobu bycia nauczył się z telewizyjnego serialu, jego metody działały zarówno w małym kalifornijskim miasteczku, jak i na salonach Nowego Jorku. Choć knucia intrygi uczył się ze starych filmów noir, przez trzydzieści lat udawało mu się oszukać niemal każdego.

Znakomity reporter Mark Seal przeprowadził dziennikarskie śledztwo, które odtwarza karierę najsłynniejszego seryjnego oszusta. Ta książka pokazuje, że prawda zostawia w tyle najlepszych hollywoodzkich scenarzystów.

W 2013 „Clark Rockefeller” znów może znaleźć się na wolności. Poznaj go, zanim zapuka do twoich drzwi.

Wydawnictwo: Znak
Wydanie polskie: 6/2012
Liczba stron: 352
Format: 144 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324017072
Wydanie: I
Cena z okładki: 36,90 zł


blog comments powered by Disqus