Złe małpy

patronat gildii
okładka
Autor: Matt Ruff
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Przypuśćmy, że pewne twoje działania, na przykład popełnienie tu i ówdzie małego, niewykrywalnego morderstwa, uczyniłyby świat lepszym miejscem. Czy wchodzisz w taki układ? Taki eksperyment proponuje czytelnikom Matt Ruff w swoim thrillerze sf, zainspirowanym twórczością Philipa K. Dicka, Thomasa Pynchona, Matriksem i Memento.

Aresztowana pod zarzutem morderstwa Jane Charlotte oświadcza policji, że jest członkiem tajnej organizacji walczącej ze złem. Należy do sekcji zwanej Wydziałem Usuwania Niereformowalnych Osób – potocznie określanej jako Złe Małpy.

Po tym wyznaniu Jane trafia do oddziału psychiatrycznego aresztu, gdzie pewien lekarz usiłuje odkryć prawdę. Czy kobieta kłamie? Czy jest chora psychicznie? Czy prowadzi jeszcze jakąś inną grę? W tym przykuwającym uwagę thrillerze, pełnym zaskakujących zwrotów akcji, nic nie jest tym, czym się z początku wydaje.

*  *  *

"Przerażająco pomysłowa książka".

Neal Stephenson, autor Cryptonomiconu i "Cyklu barokowego"

"Złe Małpy są jak domek z kart budowany przez człowieka opętanego manią szybkości: wszystko dzieje się z obłędną prędkością i cały czas się spodziewasz, że zaraz runie, ale to nigdy nie następuje".

"Publishers Weekly"

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 3/2009
Tytuł oryginalny: Bad Monkeys
Rok wydania oryginału: 2007
Seria wydawnicza: Salamandra
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7510-211-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 6,99 zł


blog comments powered by Disqus