Wyspa Potępionych

okładka
Autor: Melissa De La Cruz
Tłumaczenie: Anna Klingofer

Najnowsza powieść popularnej autorki Melissy de la Cruz – Wyspa Potępionych – numer jeden listy bestsellerów "New York Timesa", oraz jeden z bestsellerów list "Wall Street Journal" i "USA Today".

Aladyn, 101 Dalmatyńczyków, Kopciuszek, Piękna i Bestia czy chociażby Czarownica... wszyscy dobrze znamy te bajki i świat stworzony przez Walta Disneya. Bogactwo różnorodnych postaci, wszechobecna magia oraz niezłomna zasada, że dobro zawsze zwycięża, to głównie składniki tworzące czarujący świat baśni Disneya. Któż z nas jednak nie zastanawiał się, jakie losy spotkały głównych bohaterów po zakończeniu bajki. Melissa de la Cruz stworzyła opowieść o tych wydarzeniach. Pikanterii dodaje fakt, że skoncentrowała się przede wszystkim na tych postaciach, które znamy jako czarne charaktery. Angażujący styl autorki porywa, wciąga czytelnika i sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Mnóstwo przygód trzyma w napięciu do ostatniej strony. Książka jest doskonałą propozycją dla młodych i nieco starszych czytelników.

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko dzieci czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

Historia opowiedziana w Wyspie Potępionych będzie kontynuowana w jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tego lata - filmie Następcy. Polska premiera filmu w kanale Disney Channel już 18 września br. Wkrótce również kolejne książki inspirowane filmem m.in.: Pamiętnik Mal, Księga zaklęć. Najnowsza produkcja filmowa została wyreżyserowana przez Kenny’ego Ortegę, autora sukcesu serii filmów High School Musical. Fabuła filmu przenosi nas do królestwa Auradon, rządzonego przez Piękną i Bestię w dniu, w którym ich syn ma przejąć tron. Jedną z jego pierwszych deklaracji jest danie szansy na zmianę swego przeznaczenia potomkom złych bohaterów zesłanych na Wyspie Potępionych. Rozpoczynają oni naukę w elitarnej szkole dobrych bohaterów w Auradon.

W konsekwencji tej decyzji Mal (córka Maleficent ze Śpiącej Królewny), Evie (córka Złej Królowej z Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków), Jay (syn Dżafara z Aladyna) oraz Carlos (syn Cruelli ze 101 dalmatyńczyków) stają przed największym dylematem życiowym: czy iść w ślady swoich niegodziwych rodziców i pomóc im przejąć panowanie nad światem, czy posłuchać wewnętrznego głosu, który podszeptuje im dobre uczynki i kusi, by wybrali dobro.

Melissa de la Cruz ur. w 1971 roku, z wykształcenia anglistka i historyk sztuki. Chciała najpierw zostać poetką, a dopiero później powieściopisarką, jednakże stało się odwrotnie. Została cenioną na świecie autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Najpopularniejsze stworzone przez nią cykle powieściowe to Au Pair oraz Błękitnokrwiści. Współpracuje także z czasopismami, m.in. "Glamour", "Cosmopolitan" oraz "The New York Times". Jej powieści były wielokrotnie polecane przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich. Do rąk polskich czytelników trafia obecnie jej najnowsza powieść Wyspa Potępionych, bestseller uznany w USA za numer 1 na liście "New York Timesa" w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo: Egmont
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2015
Tytuł oryginalny: Descendants: The Isle of the Lost
Rok wydania oryginału: 2015
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788328108172
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,99 zł


blog comments powered by Disqus