Dwa światy

patronat gildii
okładka
Autor: Michał Dobrakowski

Seraj to niepodległe państwo o wiekowej historii zapisanej na kartach pilnie strzeżonych ksiąg i przekazów. Stolica tego izolującego się kraju leży u podnóża skalnego masywu o nazwie Talafúr z niedostępnym wierzchołkiem skrytym w chmurach. Co się na nim znajduje? Tego nie wie nikt. Serajskie władze i elity od setek lat utrzymują, że tylko wzniesienie Schodów prowadzących na sam szczyt pozwoli odkryć tajemnicę góry. Czy mówią prawdę? Młody naukowiec o imieniu Bled - podobnie jak znakomita większość Serajan - nie miał powodu, aby w to nie wierzyć. Jednak nieoczekiwany splot wydarzeń ukazał przed nim oblicze ojczyzny, które było dalekie od jego wyobrażeń - mroczne i zagadkowe...

"Dwa Światy" to powieść przeznaczona głównie dla miłośników literatury fantasy. Na jej fabułę składają się dwie uzupełniające się, w zaskakujący sposób splecione ze sobą narracje. Przedmiot pierwszej z nich stanowi kilka epizodów z życia studenta medycyny, który próbuje uporządkować życie osobiste i zawodowe. Druga natomiast mówi o losach młodego naukowca mieszkającego w fantastycznym kraju o nazwie Seraj. Zakochawszy się w cudzoziemce, odkrywa mroczne oblicze swojej ojczyzny, a następnie przeciwstawia się rządzącym nią prawom. Przekonując się o własnej bezsilności, dojrzewa, poznaje siebie i prawdę o otaczającej go rzeczywistości będącej metaforycznym opisem cywilizacji Zachodu.

Autor

Michał Dobrakowski (ur. w 1985 roku w Gliwicach) - student ostatniego roku medycyny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Przewodniczący Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego, współautor publikacji z zakresu biochemii i onkologii klinicznej. Miłośnik turystyki górskiej oraz współczesnej muzyki poważnej. Kreowanie literackiej rzeczywistości fascynuje go od lat. W 2007 roku zwyciężył w konkursie literackim koncernu Vattenfall.

Wydawnictwo: Branta
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Wydanie polskie: 6/2010
Liczba stron: 200
Format: A5
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-61668-22-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 28,00 zł


blog comments powered by Disqus