Felix Castor #2 - Błędny krąg

patronat gildii
okładka
Autor: Mike Carey
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Kolejna przygoda egzorcysty Felixa Castora.

Felix Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają...

Po sprawie ducha z Archiwum Bonningtona Castor, uwierzywszy, że dzięki swym zdolnościom może jednak zdziałać coś dobrego (oczywiście "dobro" w kontaktach z nieumarłymi to pojęcie względne), powraca niechętnie do praktykowania egzorcyzmów. Lecz jego przyjaciel Rafi nadal pozostaje opętany, sukub Ajulutsikael (dla przyjaciół: Juliet) wciąż technicznie ma kontrakt na jego życie, a on sam jest ciągle - nie bójmy się tego słowa - biedny jak mysz kościelna.

Konsultacje dla lokalnej policji pomagają zaspokoić najpilniejsze wydatki, ale, by choć w części zapełnić dziurę w budżecie, Castor potrzebuje dużego, prywatnego zlecenia. Jednakże - ponieważ jego stosunki z losem są, delikatnie mówiąc, chłodne - dostaje pozornie błahą sprawę zaginionego ducha, która powoli, lecz nieuchronnie wciąga jego i jego najbliższych w sam środek złowieszczego spisku, zmierzającego do wywołania jednego z najgroźniejszych demonów piekieł.

A kiedy w tym samym raporcie policyjnym pojawiają się sataniści, krwawe ofiary, skradzione duchy i nawiedzone kościoły, można być pewnym, że z pewnością widnieje też w nim nazwisko: Felix Castor.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2009
Tytuł oryginalny: Felix Castor: Vicious Circle
Rok wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 400
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7480-103-4
Wydanie: I
Cena z okładki: 32 zł


blog comments powered by Disqus