Felix Castor #1 - Mój własny diabeł

okładka
Autor: Mike Carey
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety - płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi - ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.
Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha nawiedzającego jedno z londyńskich archiwów - w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem "Kto Pierwszy Załatwi Castora", w których o główną nagrodę walczą duchy i demony. Nic nie szkodzi: Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają?

Seria o Feliksie Castorze to debiut literacki Carey'a, który szybko zdobył uznanie krytyków i czytelników w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy.

*  *  *

"Ta książka od pierwszej szokującej niespodzianki wciąga niepowstrzymanie i już ani na moment nie puszcza. Zarwiecie noc, nie mogąc oderwać się od lektury".

Richard Morgan

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2008
Tytuł oryginalny: Felix Castor: The Devil You Know
Rok wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 400
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7480-081-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 31,40 zł


blog comments powered by Disqus