Pandora

okładka
Autor: Mike Carey

Pandora (gr. pan – wszystko, dδron – dar) to według jednego z mitów greckich pierwsza kobieta. Kobieta, którą bogowie wyposażyli we "wszystkie dary” i posłali na ziemię jako karę dla ludzkości za nieposłuszeństwo Prometeusza.

Melanie ma dziesięć lat i odkąd pamięta, mieszka w celi bez okien. Każdego dnia uzbrojeni po zęby żołnierze przywiązują ją do wózka i zawożą na lekcje. Nie rozmawiają z nią. Chyba się boją, że ich zje – tak jak „głodni”, którzy zjadają innych ludzi po tym, jak zarazili się dziesiątkującym ludzkość grzybem Ophiocordyceps unilateralis.

Gdy Melanie zostaje sama, lubi sobie wyobrażać, że jest niezwykła i odważna jak mityczna Pandora. Że tak jak ona została obdarowana. Że potrafi obronić swoją ukochaną nauczycielkę przed zagrożeniem. Także przed sobą…

____________________

Akcja powieści toczy się w świecie, który opanował trujący grzyb zamieniający ludzi z tzw. głodnych. Główną bohaterką jest  10 letnia Melanie,która też jest zarażona,ale jako jedyna potrafi kontrolować swoje instynkty. Razem z innymi zarażonymi dziećmi jest przetrzymywana w zamknięciu i poddawana eksperymentom przez  garstkę ocalałych ludzi, którzy próbują znaleźć lekarstwo na grzyba. 

Wydawnictwo: Otwarte
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 5/2016
Liczba stron: 416
Format: 136x205 mm
Wydanie: I
Cena z okładki: 36,90 złblog comments powered by Disqus