Fable of Tonight #1 - Na tropie jednorożca

patronat gildii
okładka
Autor: Mike Resnick
Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Ilustrator: Daniel Grzeszkiewicz

Sylwestrowy wieczór, godzina 20.35, Manhattan, biuro prywatnego detektywa, Johna Justina Mallory'ego. Mallory ukrył się tu przed oprychami i gospodarzem domu, namolnie domagającym się zaległego czynszu. Popijając bourbona, wspomina wypadki minionego, nie najlepszego dlań roku, gdy nagle zjawia się tajemniczy elf, oświadczający, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu skradzionego jednorożca.

Kiedy do detektywa dociera w końcu, że mały zielony stwór nie jest wytworem jego wyobraźni i nie zniknie wraz z upojeniem alkoholowym, wysłuchuje pełnej pasji przemowy o tym, że uprowadzona magiczna istota musi zostać odnaleziona przed upływem nocy. W przeciwnym razie elf zostanie srogo ukarany przez swój Cech.

Dołączcie do Mallory'ego w jego szalonym nocnym pościgu po fantastycznym Manhattanie, gdzie można spotkać nie tylko ludzi, ale też skrzaty, gnomy a nawet harpie. Bądźcie świadkami pojedynku z przepotężnym demonem Grundym, który robi co może, aby detektyw nie odnalazł jednorożca przed upływem wyznaczonego czasu.

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 10/2009
Tytuł oryginalny: Fable of Tonight: Stalking the Unicorn
Rok wydania oryginału: 1987
Seria wydawnicza: Obca Krew
Liczba stron: 446
Format: 125x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7574-121-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 36,65 złblog comments powered by Disqus