Najstarszy wampir w mieście #1 - Szalone życie wampira

patronat gildii
okładka
Autor: Nancy Haddock

Wampiryczna komedia romantyczno-sensacyjna w stylu MaryJanice Davidson i Charlaine Harris.

Prestiżowe nagrody w kategorii paranormalna komedia romantyczna:

  • PRISM 2009
  • Daphne Du Maurier 2009
  • Aspen Gold 2009
  • Laurel Wreath 2009

Francesca Marinelli ubóstwia wiek XXI.

Po 228 latach wreszcie czuje się jak w domu...

Francesca, wampirzyca uwięziona przed dwustu laty pod ziemią i uwolniona podczas remontu wiktoriańskiego dworu, musi nauczyć się żyć w XXI wieku, gdzie wampiry są rejestrowane i monitorowane. Nowy etap życia po życiu bardzo jej się podoba, chociaż wszystko, co wiedziała, trochę się zdezaktualizowało. Najbardziej martwi ją, że przeterminowała się jej wiedza o mężczyznach – zwłaszcza że wokół niej kręci się przystojny policjant z wydziału przestępstw paranormalnych, który podejrzewa ją o serię tajemniczych zabójstw.

*  *  *

Powieść Nancy Haddock jest błyskotliwa, romantyczna, seksowna, pełna wdzięku i suspensu.

“Publishers Weekly”

227-letnia wampirzyca musi nauczyć się radzić sobie z nowoodkrytym zakupoholizmem, randkowaniem i podejrzeniem o morderstwo – a wszystko w zabójczym słońcu Florydy

Być martwą nie jest całkiem tak, jak sobie wyobrażaliście. Uwierzcie na słowo Francesce Marinelli, uwięzionej pod ziemią przez ponad dwieście lat i odkopanej podczas renowacji wiktoriańskiego domu w zabytkowym St. Augustine na Florydzie. Jako że sama jest atrakcją turystyczną, doskonale nadaje się do pracy przewodniczki wycieczek po historycznym Mieście Duchów. Cesca rozpoczyna nowy etap życia po życiu i wyposażona w odpowiednio mocny krem z filtrem nareszcie może sobie poużywać – zwłaszcza na zakupach w całodobowych sklepach.

Niestety wszystko, co wiedziała, trochę się zdezaktualizowało. A najbardziej przeterminowała się jej wiedza o mężczyznach. A kiedy turyści z jej wycieczki zaczynają ginąć, policja oczywiście podejrzewa ją. Ostatecznie jest wampirem.

Teraz Cesca ma na głowie trupy, prześladowców z antywampirycznej straży obywatelskiej, przystojnego porucznika wydziału przestępstw paranormalnych i nieistniejące życie miłosne. I zaczyna żałować, że naprawdę nie jest martwa. A przynajmniej nie leży w grobie, gdzie była bezpieczna.

Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2011
Tytuł oryginalny: Oldest City Vampire: La Vida Vampire
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 336
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324139880
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,80 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus