Prawdopodobieństwo #1 - Księżyc prawdopodobieństwa

okładka
Autor: Nancy Kress

Desperacka próba ocalenia ludzkości.

Człowiek sięgnął gwiazd dzięki systemowi tuneli czasoprzestrzennych – reliktów starożytnej, od dawna nieistniejącej już rasy. Sukces ten ma jednak swoją cenę. W głębi Galaktyki ludzie trafiają na Fallerów, obce istoty, których jedynym celem jest niszczenie inteligentnego życia w kosmosie. Wybucha wojna, a nasza cywilizacja jest w niej stroną przegrywającą.

W tych niepewnych czasach dochodzi do odkrycia nowej planety. Zamieszkuje ją preindustrialna cywilizacja, która doświadcza tak zwanej „dzielonej rzeczywistości” – wszyscy obywatele są praktycznie jednomyślni. Zespół ziemskich naukowców wyrusza na Świat, by zbadać ten fenomen, nie zdając sobie sprawy, że misja ta jest tylko przykrywką dla znacznie ważniejszej operacji wojskowej.

Jeden z księżyców tej planety jest bowiem gigantycznym i tajemniczym artefaktem pozostawionym przez twórców wrót do gwiazd… i kluczem do wygrania wojny.

Trylogia "Prawdopodobieństwo" jest rewelacyjnym rozwinięciem nagrodzonej Nebulą® i Theodore Sturgeon Award® noweli i jedną z najciekawszych współczesnych powieści science fiction, o czym świadczy uhonorowanie jej trzeciego tomu jednym z najważniejszych wyróżnień branżowych, czyli The John W. Campbell Memorial Award for Best Science Fiction Novel®.

Wydawnictwo: Almaz
Miejsce wydania: Tarnowskie Góry
Wydanie polskie: 5/2012
Tytuł oryginalny: Probability: Probability Moon
Rok wydania oryginału: 2000
Seria wydawnicza: SF (bookazin)
Liczba stron: 272
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788320841190
Wydanie: I
Cena z okładki: 25,99 zł


blog comments powered by Disqus