Diamentowy Wiek

okładka
Autor: Neal Stephenson

Kiedy John Hackworth po raz pierwszy dopuścił się przestępstwa, nawet nie zdawał sobie sprawy, co zapoczątkował i w jak gęstą sieć intryg się wplątał. W świecie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, gdzie domowe kompilatory materii potrafią stworzyć niemal każdy żądany przedmiot, rozwój techniki determinuje los jednostki. O sile decyduje przynależność do grupy i umiejętność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje. Ale świat ten skazany jest na zagładę. Jego przyszłość znalazła się w rękach małej dziewczynki, która przypadkowo weszła w posiadanie pewnej wielce istotnej księgi...

*  *  *

"Ożywiona wizja Stephensona... przewija się przez narrację... połączona z techniką doprowadzoną do granic absurdu... Dowcipne i celne uwagi sprawiają, że Diamentowy wiek czyta się z prawdziwą przyjemnością"

"The Washington Post"

"Stephenson tworzy bogaty i skończenie pełny świat, ożywiony mnóstwem inwencji i zaludniony asortymentem różnorodnych postaci".

"The Denver Post"

"[Diamentowy wiek] udowadnia, że Stephenson potrafi niczym krawiec zszywać ze sobą jak z kawałków materiału całe światy, wykorzystując do tego mocną nić przygody i ostrą igłę satyry".

"San Francisco Chronicle"

"Dzięki zapierającej dech w piersiach wizji i bystrości umysłu Stephenson staje się nie tylko głównym rzecznikiem współczesnego SF, ale także prorokiem przyszłości technologicznej".

"Booklist"

Wydawnictwo: ISA
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2007
Tytuł oryginalny: The Diamond Age
Wydawca oryginalny: Spectra
Rok wydania oryginału: 1995
Liczba stron: 496
Format: 160x240 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7418-152-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,90 zł


blog comments powered by Disqus