Gwiezdny pył (audiobook)

okładka
Autor: Neil Gaiman
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Lektor: Artur Barciś

Gwiezdny pył jest baśnią-nie-baśnią, która bierze swój początek w angielskiej miejscowości Mur. Rzecz dzieje się w czasach wiktoriańskich i jest opowieścią o młodym człowieku, który chciał spełnić Pragnienie swego Serca i wyruszył w magiczny świat cudów po drugiej stronie Muru.

Z pewnością nie jest to historia dla bardzo grzecznych czytelników-słuchaczy, a raczej dla tych, którzy "kochają niesamowite przygody i zdrowy, czarny humor". To "przewrotna, cudowna baśń, pełna magii, którą tylko Neil Gaiman mógł napisać". Tak brzmiały recenzje książki.

Wersja audio książki Neila Gaimana w wykonaniu Artura Barcisia wydobywa z tekstu tej magicznej opowieści wszystkie "smaki i smaczki", stając się prawdziwą ucztą dla wyobraźni i ucha słuchacza. Tym bardziej, że niektórym fragmentom rozdziałów towarzyszy muzyka, podkreślając charakter opowiadanych scen i występujących postaci. Audiobook Gwiezdny pył Neila Gaimana czytany przez Artura Barcisia jest książką drogi. Zarówno ze względu na jej treść, jak i formę wydawniczą, czyli "bycie książką do słuchania". Znakomicie sprawdzi się podczas wakacyjnej wyprawy samochodowej czy stania w wielce uciążliwych korkach.

Wydawnictwo: Auditus
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2007
Tytuł oryginalny: Stardust
Rok wydania oryginału: 1997
Nośnik: 5 CD
Czas trwania: 6 h 30 min.
ISBN-13: 978-83-924873-1-9
Cena z okładki: 46,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus