Księga cmentarna (wyd. 2014)

okładka
Autor: Neil Gaiman
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo...

Na aukcji internetowej w Ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3.383 USD. Nagrobek zaś pojawia się w najnowszej książce Neila Gaimana pt.: Księga cmentarna.

Książka jest owiana mrocznym klimatem – rozgrywa się na cmentarzu a jej bohaterem jest niezwykły chłopiec – Nik, który jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec  doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera Koralina. I podobnie jak Koralina, Księga cmentarna z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.

Pomysłodawcą grupowej aukcji charytatywnej jest Neil Gaiman, który za 3.5 tysiąca dolarów sprzedał na eBay.com nazwę liniowca występującego w jego poprzedniej powieści  Chłopaki Anansiego.

 
Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2014
Tytuł oryginalny: The Graveyard Book
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 240
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374804318
Wydanie: II
Cena z okładki: 35 zł


blog comments powered by Disqus