Siedem Zwierząt Rajlegu #3 - Imię Bestii, tom 1: Spoglądając w otchłań

okładka
Autor: Nik Pierumow
Okładka: Tomasz Maroński
Tłumaczenie: Iwona Czapla

Trzeci tom, po Ternie i Aliedorze, serii fantasy "Siedem Zwierząt Rajlegu".

Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane, a równowaga świata zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj w poszukiwaniu rodziny.

Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny – Melli, a w ślad za nią drużyna – alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów – gnom Braber. W czasie podróży wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż wydawało się na początku. Pozornie ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy, ale czy aby na pewno tylko to?

Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest „byłą” Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się sidchą Neiss? Co ukrywa przed wszystkimi alchemik Ksarbirus? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów – Braber?

Chaos trwa.

A Siedem Zwierząt milczy.

Nik Pierumow jest najpopularniejszym pisarzem fantasy w Rosji, chociaż mieszka od lat w Stanach Zjednoczonych. Nakłady jego powieści w Rosji osiągają na starcie 2000-tysięczne nakłady, a dodruki idą co kilka miesięcy.

Wydawnictwo: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Wydanie polskie: 2/2012
Liczba stron: 430
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375900507
Wydanie: I
Cena z okładki: 44,90 zł


blog comments powered by Disqus