Mądrości Shire. Krótki poradnik jak żyć długo i szczęśliwie

patronat gildii
okładka
Autor: Noble Smith
Okładka: Robert Sienicki

Piwo, jedzenie i przyjaciele - trzy rzeczy, które każdy szanujący się hobbit wymieni jako najbliższe swojemu sercu (prawdopodobnie w tej właśnie kolejności).

Mądrości Shire skupiają się także na innych ważnych dla niziołków sprawach. Przeczytacie o odwadze, życiu w zgodzie z naturą i odwiecznej walce dobra ze złem. Będziecie mieli również okazję zapoznać się z tajemniczym tematem romansów w Shire. Oddając się lekturze dojdziecie do wniosku, że hobbici to świetny wzór do naśladowania.

Podobnie jak pracowici i egalitarni mieszkańcy Shire, my także posiadamy potencjał do stworzenia dobrze prosperującej i trwałej społeczności, szczęśliwych i zdrowych rodzin oraz do omyślnego rozwijania karier, tak by nie powodować konfliktów z moralnością.

Nawet najmniejsza osoba może być równie mężna, co jeździec Rohanu.

W jakim stopniu proste przyjemności, jak prace w domowym ogródku, długie spacery lub spożywanie przepysznych posiłków z najbliższymi wpływają na poziom Twojego zadowolenia? Dlaczego we własne urodziny lepiej jest rozdawać prezenty, a nie je przyjmować? W jaki sposób możemy ponieść brzemię naszego "Pierścienia" nie poddając się jego zgubnemu wpływowi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań odnajdziecie w Mądrościach Shire.

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 11/2012
Tytuł oryginalny: The Wisdom of the Shire: A Short Guide to a Long and Happy Life
Rok wydania oryginału: 2012
Liczba stron: 232
Format: 140x190 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788363248543
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus