Jesteśmy w tym wszyscy razem

patronat gildii
okładka
Autor: Owen King
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Jesteśmy w tym wszyscy razem to pierwsza literacka próba syna Mistrza Grozy, Stephena Kinga. Zbiór zawiera jedną, tytułową nowelę oraz cztery opowiadania. W każdym z tekstów Owen King dowodzi talentu, który dopiero się rozwija, ale już pokazuje możliwości zarówno warsztatowe jak i kreacyjne młodego pisarza.

Autor w niezwykły sposób potrafi zrozumieć makabrę, jaka kryje się w zwyczajnym życiu pozornie przeciętnych bohaterów: nastolatka wychowywanego tylko przez matkę i jego politycznie "zaangażowanego" dziadka, objazdowego dentystę, który wraz z kilkoma traperami przebija się przez śnieżycę w górach, by dotrzeć do pacjentki, bejsbolistę z prowincjonalnej drużyny...

Klimat prozy Owena Kinga bliski jest powieściom ojca - małe miasteczka w stanie Maine, wielkie domy w Bangor, ekscentryczne postaci. Młody autor przejawia ogromny talent w obserwacji obyczajowej: zachowań i postaw zarówno w kwestii politycznych preferencji Amerykanów, jak i przeżyć dziecka w rozbitej rodzinie. Najbardziej interesują go wybory, których musimy dokonywać pozostając w konflikcie z otoczeniem lub po prostu z samymi sobą. Do tego jest tu spora dawka absurdalnego humoru.

*  *  *

Zniewalający, pobudzający wyobraźnię zbiór opowiadań zapowiada pojawienie się nowej generacji pisarzy.

Publishers Weekly

Wyjątkowy debiut... Te zabawne, choć jednak wzruszające opowiadania są klejnotami o niezwykłej strukturze.

People Magazine

King posiada rzadką zdolność dostrzegania i zrozumienia makabrycznej strony codziennego życia.... oraz artystyczną wrażliwość na nią.

Washington Post Book World

Pozwól, by Owen King ... zabrał cię w podróż w czasie tam i z powrotem do absurdalnej krainy fantazji...

Daily Candy

Gratulacje dla Owena Kinga... głos naprawdę warty wysłuchania... Dialogi są autentyczne i wywołują u czytelnika wybuchy śmiechu, a w momentach powagi są niekłamanie chwytające za serce.

The Hartford Courant

Wyróżniający się głos literacki i humor krzywego zwierciadła.

Time.com

Tytułowy tekst, wystarczająco treściwy jak na powieść przystało, chociaż to tylko nowela, jest poszerzony o trzy mocne opowiadania, które pokazują siłę wyobraźni i wszechstronność młodego autora, Owena Kinga.

Boston Globe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 7/2006
Tytuł oryginalny: We're All In This Together
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 184
Format: 146 x 225 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7469-357-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 złblog comments powered by Disqus