Dom Nocy #1 - Naznaczona

okładka
Autor: Kristin Cast, P. C. Cast

Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.

Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Autorki to matka i córka. P.C. Cast jest znaną i nagradzaną autorką powieści fantastycznych i o zjawiskach nadprzyrodzonych, a także doświadczoną nauczycielką i wykładowczynią. Ma na swym koncie wiele nagród, jak prestiżowa Prism, Dafne du Maurier, Affair du Coeur. Mieszka i pracuje w Oklahomie.

  • Bestseller "New York Timesa", "USA Today" (w połowie marca kolejna część cyklu wskoczyła na pierwsze miejsce listy bestsellerów "USA Today", detronizując samą Stephanie Meyer);
  • Najchętniej kupowany cykl wampiryczny na Amazon.com tuż po Zmierzchu Stephenie Meyer; obecnie na 5. miejscu listy bestsellerów NYT wśród serii dla młodzieży.
  • Z cyklu "Dom Nocy" ukazało się do tej pory pięć powieści: Marked, Betrayed, Chosen, Untamed, Hunted (w sumie planowanych jest dziewięć tomów).
  • Dotychczasowy nakład czterech pierwszych tomów przekroczył w USA 4.300.000 egzemplarzy.
  • Prawa do tłumaczenia sprzedano do 12 krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Japonii, Szwecji, Danii, Holandii, Polski oraz na Węgrzech;
  • Sprzedane prawa do ekranizacji!
  • Cykl posiada oficjalną, rozbudowaną stronę internetową stworzoną w ramach szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej w USA  www.houseofnightseries.com
Wydawnictwo: Książnica
Miejsce wydania: Katowice
Wydanie polskie: 10/2009
Tytuł oryginalny: House of Night: Marked
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 328
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324578184
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus