Dyscyplina

patronat gildii
okładka
Autor: Paco Ahlgren
Tłumaczenie: Jan Hensel

Gdybyście ujrzeli własną śmierć, czy ta wiedza zmieniłaby to, jak przeżylibyście resztę życia?

Douglas Cole jest prześladowany - i chroniony - ale o tym nie wie. Jego życie zdruzgotała niewytłumaczalna tragedia, jego umysł nawiedzają upiorne wizje, im bardziej jednak kwestionuje naturę straszliwych wydarzeń rujnujących mu życie, tym trudniej mu znaleźć odpowiedź. Zepchnięty na krawędź szaleństwa, Douglas rozpoczyna rozpaczliwą psychiczną walkę z wrogiem, którego nie widzi i nie rozumie. Rozstrzygnięcie tej bitwy zaważy na losach całej ludzkości.

Łącząc filozoficzną namiętność z elektryzującym napięciem fabuły, "Dyscyplina" stanowi wiwisekcję naszych założeń dotyczących granic percepcji i rzeczywistości. W powieści o walce Douglasa Cole'a o świat bez granic Paco Ahlgren swobodnie splata twardy, szorstki realizm z oszałamiająco rozległą wizją intelektualną.

Napisali o książce:

Nie mogłam się od tej książki oderwać. To jedna z najbardziej wyjątkowych powieści, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Łączy podróże w czasie, grę na giełdzie i religię, jeśli to w ogóle możliwe. Paco Ahlgrenowi się udało, a rezultat jest fascynujący. Postaci, sytuacje, dialogi i styl pisarski są wszystkie najwyższej klasy. Nie mogę się doczekać jego następnej książki!

Nicole A. Denardo "Creative Writer" (New Jersey)

Potężny, wizjonerski thriller, który czyta się jednym tchem.

"El Paso Times"

Kiedy autor pisze powieść na podstawie swoich pasji, wśród których jest fizyka kwantowa i taoizm, zapowiada się naprawdę ciekawa jazda! W "Dyscyplinie", debiutanckiej powieści zamieszkałego w Austin Paco Ahlgrena, roi się od pełnokrwistych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. Stanowczo warto sięgnąć po tę powieść, budzącą skojarzenia z prozą Philipa K. Dicka i Kurta Vonneguta.

"BookPeople", Austin (Teksas)

Trailer anglojęzycznego wydania Dyscypliny

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2009
Tytuł oryginalny: Discipline
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 520
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-7648-002-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 32 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus