Dziennik zimowy

okładka
Autor: Paul Auster

Trzydzieści lat po wydaniu Wynaleźć samotność, w której tak znakomicie opisał swoją młodość i relacje z ojcem, autor przedstawia nam kolejne niekonwencjonalne wspomnienia. W nich z kolei zawarł poruszającą opowieść o życiu i umieraniu swojej matki.

Auster rozpoczął pisanie Dziennika zimowego na miesiąc przed swoimi 64. urodzinami. Co ciekawe, tekst jest pisany w drugiej osobie, jakby autor samemu sobie opowiadał swoje życie. Właściwie głównym bohaterem dziennika jest ciało – zmieniające się, doznające urazów, bólu, przyjemności, rozkoszy i najprostszych zmysłowych odczuć – chłodu, ciepła słońca, przyjemności leżenia w gorącej kąpieli.

Dziennik zimowy to także opowieść o miejscach i ludziach, których spotkał w swoim życiu. O miłościach, romansach, przyjaźniach i nieuchronnie zbliżającej się starości.

Wielbiciele twórczości Austera znajdą tu wszystkie zalety jego pisarstwa: klarowny i błyskotliwy styl, dbałość o detale, wrażliwość, fascynacje sztuką i wreszcie umiejętność trzymania czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

Wydawnictwo: Znak
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 4/2014
Liczba stron: 208
Format: 145x210 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788324029945
Wydanie: I
Cena z okładki: 36,90 zł


blog comments powered by Disqus