Boże Monarchie #5 - Okręty z zachodu

okładka
Autor: Paul Kearney
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Legendy pogańskich cymbryckich plemion mówią, że pewnego dnia wilk pożre cały świat i zwymiotuje go pośród innych gwiazd. W ciemnościach nowa rasa ludzi zacznie od nowa, od ognia i krzemienia, ponownie rozpoczynając długą powolną podróż ku światłu.

Wszystkie legendy, nawet te najprymitywniejsze, zawsze zawierają ziarenko prawdy.

Okręty z Zachodu to ostatni tom cyklu "Boże monarchie". Ta parahistoryczna seria umiejscowiona jest w realiach XIV i XV w. Europy i Ameryki. Spotykamy w nim odpowiednika Kolumba, śledzimy upadek Kościoła i walkę z muzułmanami o prymat nad wschodnimi ziemiami Europy, ale na tym kończy się podobieństwo. Powoli świat ogrania czarna magia, do Europy przybywa złowrogi bóg, a świat z każdą chwilę staje się dziwniejszy i straszniejszy.

Kościół Himeriański włada dwoma trzecimi kontynentu i stał się okrutną, skorumpowaną teokracją, która dławi wszelkie niezależne myśli. Tylko w Torunnie, w Ostrabarze i w Hebrionie królowie zachowali niezależność od obleczonych w czerń inicjantów.

Teraz jednak na wybrzeżach Hebrionu wydarzyło się coś zdumiewającego. Z zachodu nadpłynęła ogromna flota, a na pokładach jej okrętów przybyła zupełnie nowa rasa ludzi. Nieśmiertelny arcymag Aruan wrócił w końcu do Starego Świata i zamierza objąć nad nim władzę.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2005
Tytuł oryginalny: Monarchies of God: Ships From The West
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 304
Format: 115x185 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7480-001-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 25,00 zł


blog comments powered by Disqus