Niebiańskie pastwiska

patronat gildii
okładka
Autor: Paweł Majka

We wszechświecie dogasa największa wojna, jaką pamięta ludzkość. Zrujnowano całe systemy. Wraki dziesiątków orbitalnych miast spadają na ruiny spustoszonych planet. Związek Wspólnych Przestrzeni szykuje się do odbudowy po zdławieniu wojny domowej. Niedobitki pokonanych starają się przetrwać, zwycięzcy zaczynają już walczyć między sobą o łupy.

Na tle zgliszczy korespondent wojenny szuka dla siebie nowych, mocnych tematów. Prywatny detektyw przyjmuje enigmatyczne zlecenie. Generał przegranej strony daje się ponieść rozpaczliwej nadziei dla siebie i swoich żołnierzy. Garstka teoretycznie zwycięskich weteranów odkrywa, że nowi liderzy skazali ich na zagładę – Pniak, Pies i Rachuba zostają uwikłani w wielką politykę i wyruszają na poszukiwanie zaginionej floty. Wojna pokaże jeszcze pazury, wszyscy oni spotkają się w ogniu walki. Niektórzy zaś odkryją, że śmierć to dopiero początek problemów...

Doskonały tekst łączący mistrzowskie inspiracje: rozmach space opery Petera F. Hamiltona metafizykę Franka Herberta i twardy realizm wojny spod znaku Glena Cooka.

Paweł Majka urodził się w 1972 roku w Krakowie i mieszka w nim dotychczas. Publikował w najważniejszych pismach i na portalach internetowych, m.in. „Science Fiction Fantasy i Horror”, „Fantasy & Science Fiction” (edycja polska), „Nowa Fantastyka”, „Czas Fantastyki”, „Fahrenheit”, „Esensja”, „Creatio Fantastica”. Jego opowiadania znaleźć można w antologiach: Nowe idzie, Science fiction, Kanon barbarzyńców, Tempus fugit, Rok po końcu świata. Wydał dwie bestsellerowe powieści: Dzielnicę Obiecaną, pierwszą polską powieść należącą do Uniwersum Metro 2033, oraz nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego Pokój Światów.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 8/2015
Seria wydawnicza: Horyzonty zdarzeń
Liczba stron: 736
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788378187448
Wydanie: I
Cena z okładki: 42,90 zł


blog comments powered by Disqus