Rozdeptać pająka #2 - Rozdeptać pająka, tom 2

patronat gildii
okładka
Autor: Paweł Siedlar

Długo oczekiwana powieść oparta na wydarzeniach autentycznych!

Sam autor mówi o tej autentyczności w sposób następujący:

"Wszystkie postacie występujące w tej historii są prawdziwe. Noszą tylko inne imiona. Prawdziwa jest większość opisanych zdarzeń. Bardzo prawdziwa jest Ameryka, "moja" Ameryka, "robolska". Prawdziwy jest ruszt, którym rozbito głowę wychowawcy w pewnym "poprawczaku" dawno temu, prawdziwy jest obraz przedstawiający wynurzającego się z mroku białego konia z dwójką jeźdźców na grzbiecie, prawdziwy jest srebrny nietoperz, dziwna ozdoba podarowana "Krystynie" przez "Bernarda".
Ryzykowne wyznanie "Krystyny" spowodowało skutki, których chyba sama nie przewidywała. A była przygotowana na najgorsze. "Bernard" nie zrobił bowiem nic, literalnie nic. Przynajmniej tak to mogło wyglądać w pierwszej chwili.Po prostu wyszedł bez słowa i zaszył się w rupieciarni, w najodleglejszej części domostwa. Tam spędził bezsenną noc. Wczesnym rankiem pojechał na policję i złożył najdziwniejsze zeznanie, jakie zaspany funkcjonariusz słyszał w trakcie całej swej policyjnej kariery. W zeznaniu opisał Bernard "zdarzenie", "miejsce zdarzenia", "miejsce ukrycia zwłok" i parę jeszcze mniej istotnych detali. Czynił to spokojnie, tonem beznamiętnym, dokładnie wypranym z wszelkich emocji.i.t.d., i.t.p."

Druga część trzymającej w napięciu i pełnej uroku powieści o miłości.

Wydawałoby się, że Bernard - malarz i poeta - wyszedł zwycięsko ze związku, który okazał się...pięciokątem. Czyżby? Przepowiednia intrygującej Marii mówi o tajemniczych trzech kobietach, które wkrótce pojawiają się w życiu bohatera.

Przeczytaj koniecznie, co może ze sobą przynieść toksyczna miłość.

Wydawnictwo: Red Horse
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 8/2007
Liczba stron: 304
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-60504-23-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,00 zł


blog comments powered by Disqus