Przypadek Victora Frankesteina

okładka
Autor: Peter Ackroyd
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Victor Frankenstein rozpoczyna swe eksperymenty anatomiczne w stodole na skraju odludnej wioski Headington koło Oksfordu. Z biura koronera otrzymuje potrzebne mu ciała, tyle że często są zniekształcone i pokawałkowane. Dlatego też ze swymi laboratoryjnymi słojami i elektrycznym fluidem przenosi się do opuszczonej fabryki porcelany w Limehouse. Niebawem nawiązuje kontakt z wykopcami, ludźmi handlującymi zwłokami. Victor płaci za ciała osób niedawno zmarłych lepiej niż wszystkie szpitale, ale i tak trudno mu zapewnić sobie właściwe okazy do eksperymentów...

Pewnego dnia jednak okutany szarym płaszczem czeka na drewnianej przystani na Tamizie i słyszy od rzeki miarowy plusk wioseł, dostrzegając w mroku zarys łódki wiozącej zwłoki przystojnego młodzieńca.

*  *  *

"Najwybitniejszy żyjący biograf brytyjskich poetów w hołdzie Mary Shelley dokonał genialnego połączenia horroru i science fiction, inteligentnie przeplatając klasyczne romantyczne wątki z pomysłami całkowicie sprzecznymi z tradycją... Ekscytująca literacka mikstura!".

Independent

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 11/2010
Tytuł oryginalny: The Casebook of Victor Frankenstein
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 372
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375065800
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,90 zł


blog comments powered by Disqus