Przez ciemne zwierciadło

okładka
Autor: Philip K. Dick
Okładka: Wojciech Siudmak
Ilustrator: Wojciech Siudmak

Kolejna powieść Philipa K. Dicka wydana w opracowaniu graficznym i z rysunkami Wojtka Siudmaka.

"Lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku – w Polsce wspominane jako szara i raczej ponura «mała stabilizacja» epoki Gomułki – w Stanach Zjednoczonych były czasem wielkiej społecznej rewolucji. Młodzi ludzie powszechnie odrzucali dotychczasowy, mieszczański model kultury. Ideologowie ruchu hipisowskiego nawoływali do poszerzania świadomości, poszukiwania nowych wymiarów rzeczywistości. Także za pomocą narkotyków.

Mekką amerykańskich hipisów stała się Kalifornia. Ściągali tam z całego kraju, przyciągani słońcem i obyczajowym luzem. To za ich sprawą narkomania, przedtem dość ekskluzywny nałóg, przekształciła się w powszechną modę.

Przez ciemne zwierciadłoto swoista kronika tej radośnie niezobowiązującej epoki. A właściwie opowieść o jej końcu”.

z przedmowy Jacka Inglota

W 2006 roku Richard Linklater zekranizował Przez ciemne zwierciadło z Keanu Reevesem, Winoną Ryder i Robertem Downeyem jr. w rolach głównych.

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 8/2012
Tytuł oryginalny: A Scanner Darkly
Rok wydania oryginału: 1977
Liczba stron: 376
Format: 150x225 mm
Oprawa: twarda w obwolucie
ISBN-13: 9788375109207
Cena z okładki: 49,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus