Dobry człowiek Jezus i łotr Chrystus

okładka
Autor: Philip Pullman
Tłumaczenie: Ludwik Stawowy

Kontrowersyjna reinterpretacja historii Jezusa Chrystusa...

Maria powiła bliźniaki. Jezusa i Chrystusa. Jezus był otwartym, trochę łobuzerskim dzieckiem, które często wpadało w kłopoty, ale zawsze kierowało się sercem. Chrystus był chłopcem kalkulującym. Maria i Józef uważali Chrystusa za wybrańca bożego, przyzwyczajali go więc do tej myśli. Kiedy chłopcy dorośli, wyszło na jaw, że to Jezus nawiązuje kontakt z Janem Chrzcicielem, umie rozmawiać z ludźmi, okazuje im współczucie i potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Chrystus obserwuje brata zdumiony. Obcy namawia go wtedy do zapisywania wszystkich wydarzeń z życia Jezusa. Zaczyna powstawać Nowy Testament...

Philip Pullman (ur. w 1946) - nauczyciel i wykładowca literatury angielskiej, wybitny autor powieści dla dzieci i młodzieży, w tym także trylogii "Mroczne materie" popularnej na całym świecie i sprzedanej w milionach egzemplarzy.

Zdobywca wielu nagród literackich m.in. Smarties Prize, Carnegie Medal, Whitbread Award, Guardian Children's Fiction Award. Jak sam o sobie mówi - agnostyk skłonny do krytyki pod adresem instytucji kościoła.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2010
Tytuł oryginalny: The Good Man Jesus and the Scoundrel Christ
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 224
Format: 135x210 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7648-388-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 35 złblog comments powered by Disqus