Red Rising #3 - Gwiazda zaranna

patronat gildii
okładka
Autor: Pierce Brown

Nadzieja umiera ostatnia...

Darrow au Andromedus nie ma już nadziei. Stracił wszystko, o co walczył.

Przyjaciel zdradził go w dniu Triumfu. Towarzysze broni, Synowie Aresa, zostali zabici. Rodzina trafiła do niewoli okrutnego Szakala. Ukochana zniknęła bez słowa. Tajemnica jego przemiany z Czerwonego górnika w Złotego arystokratę wyszła na jaw. Jego misja, by siać chaos wśród Złotej Elity, straciła sens. Zamknięty w mrocznej, kamiennej celi Darrow powoli popada w obłęd. Jednak nie wszyscy buntownicy zginęli. Ci, którzy przeżyli, podjęli walkę i próbują wydostać Darrowa z więzienia. Muszą się śpieszyć. Wśród PodKolorów rodzi się powstanie przeciw władzy. A wśród Złotych powiększa się rozłam. W Układzie Słonecznym wybucha wojna.

Tylko Darrow może poprowadzić uciśnionych do zwycięstwa.

Fragment:

Dźwięk syren zniekształca się i wibruje, gdy na statku spada ciśnienie. Przez otwór w podłodze widać granat oceanu, a przez ten w suficie – gwiazdy. Tracimy tlen. Ścigająca nas jednostka strzela nadal, choć nasz statek już stał się bezużyteczny. Kulę się w przerażeniu, osłaniam głowę ramionami, a wszystko, co we mnie ludzkie, krzyczy.

Śmiech, złowieszczy i nieludzki, grzmi echem wśród ścian. Mam wrażenie, że niesie się na wietrze hulającym na pokładzie. Lecz nie. To Ragnar. Z uniesioną głową śmieje się do swoich bogów.

– Odyn wie, że przybywamy i niesiemy mu śmierć. Nawet fałszywych bogów nie da się łatwo zabić!

Wstaje ze swojego fotela, wybiega na korytarz. Śmieje się jak szaleniec i nie słucha, gdy krzyczę za nim, żeby został. Pociski śmigają obok niego.

– Nadchodzę, Odynie! Idę po ciebie!

Dzieciństwo Pierce’a Browna upłynęło na budowaniu fortów i zasadzek na kuzynów, co odbywało się w lasach sześciu stanów USA oraz na pustyniach kolejnych dwóch. Ukończył college w 2010 i wówczas zaświtała mu w głowie idea kontynuowania nauki w Wyższej Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Niestety, nie posiada pierwiastka magii, więc czyniąc wysiłki, by zostać pisarzem, pracował jednocześnie jako manager mediów społecznościowych w nowo powstałej firmie technologicznej, harował jako wyrobnik dla Disneya – głównie w ABC Studios, poświęcał czas internetowej stronie NBC i nadawał nowe znaczenie stanowi braku snu, udzielając się jako pomocnik w kampanii senackiej.

Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie skrobie opowieści o statkach kosmicznych, czarodziejach, ghulach oraz rzeczach dawnych i dziwnych.

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2016
Tytuł oryginalny: Red Rising: Morning Star
Rok wydania oryginału: 2016
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788364030826
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus