Chodząc nędznymi ulicami

okładka
Redakcja: Gardner Dozois, George R. R. Martin
Autor: Patricia Briggs, Diana Gabaldon, Simon R. Green, Charlaine Harris, Conn Iggulden, Steven Saylor
Tłumaczenie: Marta Dziurosz

Chodząc nędznymi ulicami tworzą opowiadania mroczne, zabierające czytelników do miejsc tyleż niesamowitych co podejrzanych.

Posiadłości wampirów czy złej sławy zaułki ponurych miast pełne są niezwykłych, częstokroć bezwzględnych i okrutnych stworzeń, a każda historia ma swą krwawą zagadkę i ekscytujące rozwiązanie. Ten zbiór to bez wyjątku opowiadania z nurtu urban fantasy, a zatem czytelnik odnajduje tu zarówno mocne wpływy horroru, jak i klasycznej powieści detektywistycznej.

Gratka tak dla miłośników H.P. Lovecrafta i Anne Rice, jak i Raymonda Chandlera! Niezapomniane przeżycia gwarantują tacy autorzy, jak Charlaine Harris, Patricia Briggs, Steven Saylor, Simon R. Green, Diana Gabaldon czy Conn Iggulden.

George R.R. Martin nazywany bywa „amerykańskim Tolkienem”, a jego książki są światowymi bestsellerami. Zasłynął zwłaszcza genialnym cyklem „Pieśń Lodu i Ognia”, który stanowi podstawę emitowanego przez telewizję HBO serialu Gra o tron. George R.R. Martin jest laureatem prestiżowych nagród Hugo, Nebula, Bram Stoker Award i World Fantasy Award. Gardner Dozois to znakomity redaktor i wydawca antologii. Za działalność wydawniczą otrzymał kilkadziesiąt nagród Hugo i Locus Award. Przez ponad dwadzieścia lat redagował znane branżowe pismo „Asimov's Science Fiction”. Jako pisarz współpracował m.in. z George'em R.R. Martinem. W 2011 roku trafił do Science Fiction Hall of Fame.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 11/2012
Tytuł oryginalny: Down These Strange Streets
Liczba stron: 672
Format: 155x235 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 9788375108217
Wydanie: I
Cena z okładki: 59,90 zł


blog comments powered by Disqus