Epopeja. Legendy fantasy

okładka
Autor: Paolo Bacigalupi, Trudi Canavan, Orson Scott Card, Robin Hobb, N. K. Jemisin, Ursula K. Le Guin, Michael Moorcock, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson, Carrie Vaughn, Tad Williams

Ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki. Jedna z pięciu najlepszych antologii fantastyki 2013 roku, znalazła się w finale World Fantasy Award!

Kraina znalazła się w niebezpieczeństwie. Prorocy przepowiadają upadek imperiów, nadejście mocarnych wojowników. Wielkie bestie budzą się w czeluściach ziemi, w głębinach mórz. Gromadzą się armie, pojawiają się bogowie. Świat legnie w gruzach.

Epicka fantasy to pełne rozmachu, barwne historie. Od starożytnych mitów o stworzeniu życia i sag o wyprawach herosów po współczesne bestsellery, są to opowieści, które wyrażają nasze najgłębsze nadzieje i lęki, kreują światy tak bogate, że chcemy nieustannie do nich powracać, sławią odwagę i przyjaźń, przeciwstawiając je siłom bezwzględnego zła.

W tej antologii ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki, m.in. Ursuli K. Le Guin, Tada Williamsa, Orsona Scotta Carda, Patricka Rothfussa, Michaela Moorcocka, Paola Bacigalupiego, Brandona Sandersona i Trudi Canavan. Powróć do krain, które pokochałeś, i odkryj nowe magiczne światy. Zwycięstwo nad ciemnością nie zawsze jest pewne, ale na pewno przeżyjesz wielką przygodę.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 3/2015
Tytuł oryginalny: Epic. Legends of Fantasy
Liczba stron: 568
Format: 150x225 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 9788378185437
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus