"Ultimate Spider-Man: Tajne misje" - recenzja książki

Autor: Tomasz Nowak
29 września 2014

Wyrysuj sobie Spider-Mana

Każdemu twórcy (i wydawcy) marzy się dotarcie z gorącym tematem do jak najszerszego grona odbiorców. Książeczka Ultimate Spider-Man: Tajne misje poświadcza, że to pragnienie nieobce również obecnym opiekunom spuścizy człowieka-pająka.

Ta klasyczna activity book na trzydziestu paru stronach podsuwa młodym fanom zestaw zadań do wykonania. Są tu kolorowanki, rebusy, labirynt, obrazki do porównania. Poza tymi pierwszymi, również w innych "misjach" znalazło się wiele obrazków do kolorowania.

Nawiązują one do epizodów opowiadających o spotkaniu Spider-Mana z Nickiem Furym z TARCZY (S.H.I.E.L.D.). Z tego zespołu pochodzą pojawiający się dalej nowi kumple Pająka. Poszczególne zadania dotyczą z kolei potyczek z Venomem, Octopusem oraz Doktorem Doomem.

I tylko trudno jednoznacznie przesądzić o wieku odbiorców tychże misji. Jak nisko poprzeczkę zawiesił Marvel? Kolorowaniu i porównaniom kształtów da radę pewnie nawet pięciolatek. Jednak rozpoznawanie imion poszczególnych postaci czy quiz z nazwiskami raczej go przerośnie. No, chyba, że to zwykłe niedocenianie dzisiejszych pięciolatków...

Nie można naturalnie zapomnieć jeszcze o anonsowanych na okładce nalepkach. Część z nich przeznaczona jest do wklejenia w książce, ale większość posłużyć ma, jak to określił wydawca, "do ozdoby swoich gadżetów".

Za tę cenę (7,50 zł) już one same dla każdego młodziaka marzącego o snuciu pajęczyny stanowią nie lada gratkę. Wraz z resztą książeczki będą zaś fajnym dodatkiem do filmów, z których kilkulatek z pewnością załapie niewiele. Tu oto ma okazje dać wciągnąć się magii Spider-Manowego uniwersum, przypatrzeć się niektórym jego wątkom i postaciom na spokojnie, z bliska. Tak, aby potem do "pełnego wtajemniczenia" wystarczył już tylko jeden maleńki kroczek...

Ultimate Spider-Man - Tajne misje

Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Ameet
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2014
Liczba stron: 32
Format: 205x290 mm
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 9788325316655
Wydanie: I
Cena z okładki: 7,99 złblog comments powered by Disqus