Przemysław Zańko

Autor: materiały prasowe

zdjęcie

Rocznik 1989. Z pochodzenia chłop z Mazur, z wykształcenia polonista z Krakowa, z zawodu redaktor i korektor w Warszawie. Wychował się literacko na Nienackim, Szklarskim, Rowling, Lemie i Dukaju. Pisze od wczesnej podstawówki, kiedyś głównie o dinozaurach oraz magach, dziś coraz chętniej o ludziach.

Na poważnie debiutował w roku 2012, wygrywając konkurs literacki „Futuronauta” w kategoriach „Nagroda Główna” oraz „Nagroda Rektora UJ” i zgarniając sumę, jakiej więcej już pewnie w życiu nie zobaczy. W kwietniu 2014 pojawił się w „Nowej Fantastyce” z opowiadaniem „Przypadki Guliwera Kruzoe”, uznanym później przez czytelników za najlepsze opowiadanie polskie roku. W międzyczasie zabłysnął w kilku innych konkursach i załapał się do kilku antologii, a także pisał artykuły dla portali Pulpozaur oraz Popmoderna. Pomógł zorganizować pierwszą edycję konwentu Serialkon. Jesienią 2015 zagościł na łamach „Fantastyki – Wydania Specjalnego” z tekstem „Pajęczarka”.

Interesuje się science fiction, nauką, grami (na papierze i na komputerze) oraz psychologią, a także wszystkim, co nowe, dziwne i ciekawe. Namiętnie czyta TvTropes. W wolnych chwilach wymyśla suchary.
blog comments powered by Disqus