Daleko, daleko od Rzymu

okładka
Autor: Rafaello Morgan

"Daleko, daleko od Rzymu" to powieść SF osadzona w alternatywnym wszechświecie, w którym Cesarstwo Rzymskie i Królestwo Perskie rozwinęły się pod względem technologii kosmicznych. Chińczycy z pomocą Persów wieki wcześniej dokonali przesiedlenia Mongołów na lodowcową planetę Chan. Po latach Persowie odkryli, że na planecie Chan są niezwykłe kryształy energetyczne, które mogą przyśpieszyć loty kosmiczne i stworzyć nowe źródła zasilania. Ale z niejasnych przyczyn przy pozyskaniu kryształów Persowie zawiedli…
Cesarz Rzymu wysyła na planetę Chan statek kosmiczny "Scypion". Celem załogi jest osiągnięcie sukcesu tam, gdzie nie udało się Persom. Na pokładzie znajduje się konsul honorowy i radca protokolarny - stoicki Anastenes i bardzo nerwowa centurion Boudikka dowodząca wyprawą. Przy tak różnych osobowościach konflikt jest nieunikniony... Czy dla dobra misji, załogi oraz samych siebie Boudikka i Anastenes znajdą drogę, by ze sobą współpracować? Co odkryją Rzymianie, gdy już dotrą do Chan, i jak ułoży się ich współpraca z przedstawicielami odmiennej kultury mongolskiej?
Nie jest to jednak tylko opowieść fantastyczno-przygodowa, gdyż autor stawia tam też pytania o porozumienie między różniącymi się jednostkami, odmiennymi kulturami, a także porusza problem ludzi, którym odebrano wolność.

Wydawnictwo: My Book
Wydanie polskie: 11/2008
Liczba stron: 157
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7564-138-7
Cena z okładki: 24,00 zł


blog comments powered by Disqus