Dwóch morderców w podróży

okładka
Autor: Rafał Kotomski

Autor proponuje czytelnikowi niezwykłą podróż i niezwykłą książkę. Zebrane w tomie teksty cechuje oryginalność stylistyczna i bogactwo literackiej wyobraźni.
Dwa pierwsze opowiadania – Dwóch morderców w podróży i Figury martwe – przesycone są barwnymi postaciami i zdarzeniami. Mają formę ballad, których alegoryczni bohaterowie symbolizują ludzkie wybory życiowe i zróżnicowanie osobowości.
W atmosferze niezwykłości toczy się ich konfrontacja ze światem i samym sobą.
Z kolei Gorszące godziny to liryczny monolog-spowiedź dojrzałego wrażliwego mężczyzny, bacznie obserwującego otaczającą go rzeczywistość i swoje w niej miejsce.

*  *  *

"Dwóch morderców w podróży" to dla mnie podróż wyobraźni, w której mieści się wiele historii i postaci opisanych przez autora w niezwykle wrażliwy sposób. Pociąga mnie swoją delikatnością słowa, specyficznym klimatem i sugestywnością. Czytając kolejne fragmenty stawałam się częścią tamtego świata.

Halina Frąckowiak, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów

Autor maluje słowami; używa przekornych metafor, zderza piękno z pospolitością, rzeczywistośd z iluzją. Zaklęci w obrazy ludzie i rzeczy mają równorzędne znaczenie. (...)Wędrując na kartach tej powieści po międzywojennej Europie, stajemy na skrzyżowaniu kultur, archetypów i wyobrażeo, świadomi kooca epoki, gdzie Słowo miało tak wielkie znaczenie. Wydaje się, że żaden wyraz nie pojawia się tutaj przypadkowo; każde słowo zostało starannie wybrane ze względu na swoje brzmienie, fakturę czy ciężar.

Jan Tomaszewicz, reżyser, aktor, dyrektor Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Wydawnictwo: Replika
Wydanie polskie: 9/2009
Liczba stron: 148
Format: 120x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7674-016-4
Wydanie: I
Cena z okładki: 19,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus