Nexus

okładka
Redakcja: Rafał Dębski
Autor: Ramez Naam
Tłumaczenie: Dominika Repeczko

Ludzkość awansuje na kolejny poziom

W niedalekiej przyszłości eksperymentalny nanonarkotyk Nexus może łączyć ludzi, umysł z umysłem. Są tacy, którzy chcą go ulepszyć. Są tacy, którzy chcą go zlikwidować. I są tacy, którzy chcą go tylko używać.

Młody naukowiec zostaje złapany na wprowadzaniu poprawek do struktury Nexusa, poprawek, które mogą zmienić oblicze ludzkości. Żeby ujść z życiem i ochronić przyjaciół, musi nagle stać się szpiegiem i stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu daleko poza granicami swojego kraju. Stawka okazuje się o wiele wyższa, niż się początkowo zdawało.

Z akademickich sal prosto w kuluary władzy, z kwatery głównej elitarnej amerykańskiej agencji w Waszyngtonie do tajnego laboratorium pod uniwersytetem w Szanghaju, z podziemia San Francisco na czarny rynek biotechnologii w Bangkoku, z międzynarodowej konferencji na temat biotechnologii do dalekiego klasztoru w górach Tajlandii. „Nexus” to niesamowita jazda poprzez przyszłość na krawędzi katastrofy.

*  *  *

"Nexus" to najbardziej błyskotliwy debiut wśród thrillerów hard SF, jaki miałam okazję czytać na przestrzeni ostatnich lat. Inteligentny, porywający i opisuje przyszłość, która jest więcej niż prawdopodobna. Ramez Naam to autor, którego należy zapamiętać.

Brenda Cooper, autorka "The Silver Ship and the Sea" i "The Creative Fire"

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2013
Tytuł oryginalny: Nexus
Rok wydania oryginału: 2012
Liczba stron: 456
Format: 135x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788364030055
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus