Dalziel i Pascoe - Okrutna miłość

patronat gildii
okładka
Autor: Reginald Charles Hill
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła

Miłość zabija... dosłownie w kolejnym kryminale Reginalda Hilla.

Mary Dinwoodie zostaje znaleziona martwa w rowie po wieczorze spędzonym z przyjaciółmi w pubie. Następnego dnia tajemniczy nieznajomy dzwoni do miejscowej gazety i cytuje przez telefon Hamleta. Tak rozpoczyna się kariera Dusiciela z Yorkshire.

Na podinspektorze Dalzielu literackie telefony nie robią wielkiego wrażenia. Wpada w gniew dopiero kiedy sierżant Wield wzywa na pomoc jasnowidza. Językoznawcy, psychiatrzy, spirytyzm - to dla Dalziela jedna wielka bzdura. Wszyscy tylko czekają na okazję, żeby zrobić z niego idiotę.

Tymczasem Dusiciel zabija jeszcze raz. I jeszcze...

Okrutna miłość ukazuje się 23 lutego nakładem Wydawnictwa Nowa Proza. To druga powieść po Małym sprzątanku.

Niezapomniana seria o podinspektorze Adrew Dalzielu i inspektorze Peterze Pascoe stała się podstawą do nakręcenia przez BBC serialu. Złożone sprawy, charyzmatyczni, zacięci, wybitni detektywi z ogromnym, typowym dla Północy, poczuciem humoru i niezwykłe zagadki kryminalne w charakterystycznym dla Anglii klimacie. Wspaniałe połączenie bezpośredniego Warrena Clarke'a w roli politycznie niepoprawnego do bólu policjanta Andy`ego Dalziela oraz Colina Buchanana wcielającego się w Petera Pascoe, sprawiło, że ten serial kryminalny odniósł olbrzymi sukces na całym świecie.

Wydawnictwo: Nowa Proza
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2011
Liczba stron: 336
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7534-033-4
Cena z okładki: 4,99 zł


blog comments powered by Disqus